• انتشار: 19 سپتامبر 2018
  • ساعت: 21:54
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 29343
پرینت

تلاش می کنیم تا در روز انتخابات از دستگاه انگشت نگاری استفاده شود

رییس کمیسیون مستقل انتخابات می‌گوید که این کمیسیون در تلاش است تا در روز انتخابات از رأی دهندگان انگشت نگاری شوند.

به دنبال تشدید اختلافات میان احزاب سیاسی و حکومت افغانستان بر سر چگونگی برگزاری انتخابات، کمیسیون مستقل انتخابات از انگشت نگاری رأی دهنگان در روز انتخابات خبر می دهد.
رییس کمیسیون مستقل انتخابات می‌گوید که این کمیسیون در تلاش است تا در روز انتخابات از رأی دهندگان انگشت نگاری شوند.
عبدالبدیع صیاد؛ رییس کمیسیون مستقل انتخابات، امروز چهارشنبه (۲۸ سنبله) در یک نشست خبری در کابل گفت: «ما درحال حاضر با شرکت‌های مختلف در تماس هستیم که در روز انتخابات، رأی ‌دهندگان انگشت نگاری شود.»
روز گذشته “ائتلاف بزرگ ملی افغانستان” که متشکل از ۳۵ حزب و جریان سیاسی است، به حکومت در بکارگیری از زور برأی “سرکوب مردم و احزاب” هشدار داد.
او در مورد نظارت احزاب سیاسی بر روند انتخابات گفت: «دروازه کمیسیون به روی احزاب باز است و ما در این مورد مشکل نداریم. ما از احزاب سیاسی می خواهیم که اسناد افرد خود را به کمیسیون بیاورند تا برأی آن‌ها از سوی کارت نظارت صادر کنیم.»
صیاد تأکید کرد که تاریخ ۲۸ میزان خط قرمز ما است و به هیچ فردی اجازه نمی‌دهیم تا زمان برگزاری انتخابات را به تأخیر بیاندازد.
تادامیچی یاماموتو نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور افغانستان نیز در گزارشی به شورای امنیت از به تأخیر افتادن انتخابات پارلمانی افغانستان اظهار نگرانی کرده بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *