• انتشار: 3 نوامبر 2018
  • ساعت: 09:59
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 30213
پرینت

تقدیر از قاری عبدالکبیر حیدری در ارگ ریاست جمهوری

رئیس جمهور غنی، برای تقدیر از تلاشهای قاری عبدالکبیر حیدری مدال دولتی غازی ملا مشک عالم را طی مراسمی در ارگ ریاست جمهوری به وی اهدا کرد.

به گزارش رها، ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه ای اعلام کرده که رئیس جمهور غنی جهت تقدیر از زحمات قاری عبدالکبیر حیدری از وی تقدیر و مدال ملا مشک عالم را به وی اهدا کرده است.
در خبرنامه ای ارگ آمده است: محمد اشرف غنی رئیس جمهوری به‌خاطر تقدیر از استعداد و تلاش های قاری عبدالکبیر حیدری که اخیراً در مسابقات تلاوت قرآن‌کریم در شهر مسکو روسیه در میان ۷۰ تن از قاریان از سراسر جهان مقام اول را بدست آورد و لقب قاری برتر جهان اسلام رانیز از خود کرد، مدال دولتی غازی ملا مشک عالم را طی مراسمی به وی تفویض نمود.
در این مراسم که عصرجمعه در قصر گل‌خانۀ ارگ برگزار شد، فرمان رئیس جمهور کشور در این خصوص توسط اسدالله غضنفر مشاور فرهنگی رئیس جمهور قرائت گردید.
رئیس جمهور غنی پس از تفویض مدال مذکور، از تلاش‌های قاری عبدالکبیر حیدری تشکر کرده، گفت: جای نهایت خرسندی است که بعد از مدتی، یکی از فرزندان این وطن درعرصۀ قرائت قرآن عظیم‌الشان خوب درخشید.
وی افزود که ما به حافظان و قاریان قرآن کریم افتخار می کنیم و در ماه مبارک رمضان گذشته با قاریان ۳۴ ولایت کشور دیدار داشتم و آنان را مورد تشویق قرار دادم.
در مقابل، قاری عبدالکبیر حیدری از تشویق مردم، مقامات حکومتی و تفویض مدال از سوی رئیس جمهور تشکر کرد و از توجه رئیس جمهور به برنامه های دینی و قرآنی ابراز امتنان نمود.
همچنان قاری حیدری یک سی دی حاوی قرائت قرآن کریم به صدای خودش را به رئیس جمهور کشور اهدا کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *