• انتشار: ۴ دلو ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۹:۳۰
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 17886
پرینت

تقاضاها برای متوقف سازی اخراج پناهجویان افغانستانی افزایش یافته است

به دنبال اخراج دومین گروه پناهجویان افغانستانی از آلمان، انتقادها علیه اخراج پناهجویان در این کشور افزایش یافته و معترضان خواستار توقف این روند شده اند.

حدود ۴۰۰ پناهجوی رد شده افغانستانی در آلمان واجد شرایط اخراج شمرده می‌شوند. حکومت فدرال و ایالات آلمان می خواهند با پروازهای اجباری، آنها را برگشت دهند.

به تازگی یک سیاستمدار حزب سوسیال دموکرات که شریک حکومت ائتلافی انگلا مرکل است، و اتحادیه “رفاه و کمک های اجتماعی آلمان” خواستار توقف اخراج پناهجویان افغان شده اند.

براساس معلومات «شبکه سردبیران آلمان» که شعبه مرکزی شرکت رسانه‌ای مدزاک است، حکومت فدرال آلمان ۵۰ پناهجوی افغانستانی را برای اخراج معرفی کرده است. در این گزارش‌ها آمده است که فعلاَ مقامات افغانستان در کابل، هویت این پناهجویان را مورد بررسی قرار می دهند.

شبکه نامبرده گفته است که در گام نخست افراد خلافکار و مجرم و همچنین مهاجران مجرد شامل این گروه ۵۰ نفری اند. گفته شده است که این پناهجویان از ایالت های بایرن، نوردراین ویستفالن، بادن ورتیمبرگ و هامبورگ اخراج خواهند شد.

اندی گروته، سناتور داخلی هامبورگ از حزب سوسیال دموکرات آلمان به این موضوع اشاره کرد که زنان، کودکان، خانواده ها و اشخاص بالا تر از ۶۵ سالگی و پناهجویان زیر سن بدون همراه از آلمان اخراج نمی شوند.

#DW

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *