• انتشار: 25 سپتامبر 2015
  • ساعت: 22:48
  • سرویس: علمی
  • کدخبر: 2927
پرینت

تغذیه با شیر مادر خطر ابتلا به بیماری “اوتیسم” را کاهش می دهد

نتایج تحقیقات جدید دانشمندان حاکی از این است که تغذیه با شیر مادر می تواند خطر ابتلا به بیماری “اوتیسم” را در نوزادان کاهش بدهد.

طبق یک پروژه تحقیقاتی که توسط چند دانشمند بین المللی انجام شد به نظر می رسد که مصرف شیر مادر، خطر ابتلا به بیماری اوتیسم را در نوزادانی که زمینه ابتلا به این اختلال را که به صورت ژنتیکی دارند کاهش می دهد.

یک تیم تحقیقاتی که به سرپرستی داکتر “کاتلین کرول” از موسسه علوم شناختی انسانی و مغز “ماکس پلانک” آلمان، با تمرکز بر تغذیه نوزدان با شیر مادر و ژن ها و توانایی درک احساسات انجام دادند به نتایج قابل توجهی در این زمینه دست پیدا کردند.

در این تحقیق بین المللی، دانشمندان دانشگاه ملی سنگاپور و دانشگاه ویرجینیای آمریکا هم با محققان و دانشمندان آلمانی همکاری نزدیکی داشتند.

اوتیسم (Autism) نوعی اختلال رشدی است که با رفتارهای ارتباطی _کلامی غیر طبیعی مشخص می شود.

علائم این اختلال در سال های اول عمر بروز می کند و علت اصلی آن ناشناخته است.

این اختلال در پسران شایع تر از دختران است. وضعیت اقتصادی ، اجتماعی ، سبک زندگی و سطح تحصیلات والدین نقشی در بروز اوتیسم ندارد.

کودکان و بزرگسالان مبتلا به اوتیسم در ارتباطات کلامی و غیر کلامی، تعاملات اجتماعی و فعالیت های مربوط به بازی مشکل دارند.

این اختلال، ارتباط با دیگران و دنیای خارج را برای آنان دشوار می سازد.

در بعضی موارد رفتارهای خود آزارانه نیز دیده می شود. در این افراد حرکات تکراری (دست زدن، پریدن) پاسخ های غیر معمول به افراد، دلبستگی به اشیا و یا مقاومت در مقابل تغییر نیز دیده می شود و ممکن است در حواس پنجگانه نیز حساسیت های غیر معمول نشان دهند.

پنجاه درصد از کودکان مبتلا به اوتیسم قادر نیستند از زبان خود به عنوان وسیله اصلی برقراری ارتباط با دیگران استفاده نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *