• انتشار: ۲۳ دلو ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۲:۰۲
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 32203
پرینت

تعهد امریکا به تداوم حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان

پاتریک شاناهان سرپرست وزارت دفاع امریکا در دیدار با رهبران حکومت وحدت بر تعهد امریکا در حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان تأکید کرده است.

به گزارش رها، پاتریک شاناهان سرپرست وزارت دفاع امریکا در دیدار با رهبران حکومت وحدت ملی عصر روز گذشته (۲۲دلو) گفته است که ایالات متحده به حمایت و پشتیبانی از نیروهای امنیتی افغانستان متعهد است.

دفتر مطبوعاتی ریاست اجرایی گفته که در این دیدار، سرپرست وزارت دفاع امریکا از ظرفیت‌ها و پیشرفت‌ها در نیروهای مسلح افغانستان ابراز خرسندی کرده و گفته است که ایالات متحده به حمایت و پشتیبانی از نیروهای امنیتی افغانستان متعهد می باشد.

شاناهان افزوده است که اکنون یک فرصت خوب برای تأمین صلح در افغانستان فراهم شده و ابراز امیدواری کرده که از این فرصت استفاده صورت گیرد. او گفته که ایالات متحده امریکا به حمایت از افغانستان به طور درازمدت ادامه می‌دهد.

رئیس اجرایی نیز با حمایت از روند صلح به رهبری مردم افغانستان گفته که بزرگترین مانع در برقراری صلح، موقف طالبان است.

داکتر عبدالله عبدالله با بیان این‌که تروریزم یک تهدید مشترک و درازمدت به افغانستان و جامعۀ جهانی است، گفته که تروریستان می‌خواهند از افغانستان به عنوان یک مرکز برای فعالیت‌های تروریستی استفاده کنند.

عبدالله عبدالله ضمن قدردانی از همکاری های ایالات متحده گفته است که تداوم همکاری‌های‌ استراتژیک میان کابل و واشنگتن یک ضرورت است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *