• انتشار: ۲۰ اسد ۱۳۹۸
  • ساعت: ۰۷:۳۱
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 36706
پرینت
عطا محمد نور:

تعلیق تبلیغات انتخاباتی به معنای فروپاشی تیم صلح و اعتدال نیست

عطا محمد نور، رئیس شورای اجرایی حزب جمعیت اسلامی و از اعضای برجسته تیم انتخاباتی صلح و اعتدال، می گوید تعلیق کارو زارهای انتخاباتی به هیچ وجه به معنای فروپاشی این تیم نیست.

 تیم صلح و اعتدال، سه روز پیش اعلام کرد کارزار انتخاباتی خود را تعلیق کرده است.

این تیم انتخاباتی، با انتقاد تند از حکومت، دلیل به تعلیق درآوردن کارزارهایش را را خدشه‌دار شدن اعتبار انتخابات “به دلیل اقدامات غیرقانونی و بی‌باکنه تیم حاکم” خوانده است.

در همین حال استاد عطامحمد نور رییس شورای اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان در پیامی به مناسبت حلول عید سعید قربان گفت این تصمیم تیم صلح و اعتدال به معنی فروپاشی آن نیست.

آقای نور گفت:” عید امسال زمانی فرا می‌رسد که تب انتخابات ریاست جمهوری در‌حال شدت گرفتن است. صف آرایی تیم‌ها در برابر همدیگر هر‌ روز شدت می‌گیرد و با تاسف تیم حاکم از امکانات حکومتی که سرمایه ملی است، استفاده نادرست می‌کند و برای خودش همه چیز و برای دیگران هیچ چیز را می‌پسندد.”

وی افزود:”امیدوارم نهادهای انتخاباتی، سازمان ملل و نهاد های ناظر بر روند انتخابات با دقت تمام روی نظارت و‌ شفافیت این روند ملی تمرکز کنند و نگذارند دموکراسی نو پای صدمه دیده بار دیگر در ذهن و روان مردم، بمیرد.”

آقای نور تاکید کرده:”تعلیق کارزارهای انتخاباتی تیم صلح و‌اعتدال به هیچ صورت به معنی کنار رفتن از انتخابات و از هم پاشی تکت نیست، بلکه ما با هدف ایجاد صدارت عظمی در نظام و اولویت دهی پروسه صلح، کمپاین خویش را به حالت تعلیق درآوردیم.”

 این در حالی ست که پیش از این شورای نامزدان انتخابات ریاست جمهوری متشکل از ۱۲ ستاد انتخاباتی نیز رهبری حکومت را به سوء‌استفاده از صلاحیت‌ها و امکانات دولتی در کارزارهای انتخاباتی متهم کرده است.

در تازه ترین مورد داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت وحدت ملی و نامزد انتخابات ریاست جمهوری نیز حکومت را به مداخله مستقیم در امور کمیسیون‌های انتخاباتی متهم کرد و از رهبری حکومت خواسته تا دست از مداخله بردارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *