• انتشار: 10 دسامبر 2015
  • ساعت: 13:19
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 5005
پرینت

تعداد کشته های حمله طالبان به میدان هوایی کندهار به ۵۰ تن رسید

مقامات کشور امروز پنجشنبه گفتند که آمار کشته های حمله طالبان به میدان هوایی کندهار که ۲۷ ساعت به طول انجامید به ۵۰ تن رسید.

یازده مهاجم انتحاری طالبان روز سه شنبه هفته جاری وارد محوطه میدان هوایی کندهار شدند و از غیرنظامیان حاضر در محوطه گروگان گرفته و با نیروهای امنیتی کشور وارد درگیری شدند.

این میدان هوایی پایگاه هوایی مشترک نیروهای افغان و ناتو نیز است.

گفتنی است این حمله مهاجمان طالبان بر این میدان هوایی در طول چهارده سال گذشته بی سابقه بوده است.

وزارت دفاع ملی کشور در خبرنامه ای گفت “پنجاه هموطن بیگناه ما از جمله ده سرباز، دو پولیس و ۳۸ غیرنظامی در حمله طالبان به میدان هوایی کندهار به شهادت رسیدند.”

این خبرنامه همچنین گفت که ۳۷ تن دیگر از جمله ۱۷ سرباز اردوی ملی و چهار پولیس در این رویداد زخمی شدند.

خبرنامه می افزاید “یک گروه ۱۱ نفره تروریستی وارد یک بازار و یک مکتب در محوطه میدان هوایی ولایت کندهار شدند و علیه نیروهای امنیتی کشور موضع گرفتند، و خود را میان غیرنظامیان منفجر کردند.”

طالبان در وبسایت خود عکسی از این مهاجمان را منتشر کردند که نشان می داد هر یک کلاشنیکوفی به دست دارند و یونیفورم های نظامی مشابهی به تن دارند.

یک مقام نظامی ولایت کندهار می گوید در طول درگیری با این مهاجمان، پیام های مخابراتی از سوی مهاجمان دریافت می کردند که به زبان اردو (زبان رسمی پاکستان) با یکدیگر صحبت می کردند.

این حمله در حالی از سوی طالبان صورت می گیرد که محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور به تازگی برای شرکت در کنفرانس کشورهای قلب آسیا که به منظور ارتقای روابط منطقه ای و از سرگیری مذاکرات صلح دولت افغانستان و طالبان برگزار شده بود به اسلام آباد مسافرت کرد.

در این کنفرانس، محمد اشرف غنی و نواز شریف نخست وزیر پاکستان بار دیگر متعهد به از سرگیری پروسه صلح دولت افغانستان شدند و ایالات متحده و چین نیز حمایت خود را از این پروسه اعلام کردند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *