• انتشار: ۲۷ ثور ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۰:۱۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 20897
پرینت
وزارت دفاع:

تصویر برداری از خانه های جنرالان ارتش، خلاف قانون و میثاق های ملی و بین المللی است

وزارت دفاع در پیوند به نشر گزارشی که خانه های جنرالان وزارت دفاع نشان داده شده بود، واکنش نشان داد و آن را خلاف قانون و میثاق های ملی و بین المللی عنوان کرده است.

دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع امروز چهارشنبه در خبرنامه ای به خبرگزاری رها نوشته است که نشر همچو گزارش های بی اساس است و آن را خلاف منافع علیای کشور دانست.

آقای وزیری همچنین گفته است که همچو گزارش های باعث از بین بردن اعتماد مردم نسبت به اردوی ملی، صدمه به موقف اجتماعی یک جنرال و تضعیف مورال در صفوف نیروی دفاعی می شود.

چند روز پیش گزارشی منتشر شد که که گویا جنرالان وزارت دفاع ملی از پول بیت المال برای خویش قصرهای مجلل اعمار نموده  و شکوه و جلال این کاخ‌ها نشان دهنده آن است  که پول‌های هزینه شده در ساخت این کاخ‌ها با معاش و امتیازات ماهوار یک جنرال نیروهای دفاعی کشور هماهنگی ندارد .

در این گزارش تصویر خانه برخی از جنرال های وزارت دفاع منتشر شده بود.

وزارت دفاع همچنین گفته است که باید گفت که تجاور به حریم خصوصی و تصویر برداری خانه یک جنرال اردوی ملی خلاف قوانین و میثاق های  ملی و بین المللی است.

در خبرنامه امده، مبارزه با فساد اداری یکی از اولویت های کاری وزارت دفاع ملی را تشکیل داده است.

وزارت دفاع می گوید هرگاه شخصی یا کدام رسانه یی در رابطه به هریکی از مقامات و جنرالان وزارت دفاع ملی اسناد، شواهد و مدارکی داشته باشند، می توانند به وزارت دفاع ملی و یا به مراجع مربوطه قانونی آن بسپارند تا طبق قانون در مورد آن اجرات صورت بگیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *