• انتشار: 18 نوامبر 2017
  • ساعت: 16:43
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 25465
پرینت
عبدالله عبدالله:

تشکیل دولت وحدت ملی برای جلوگیری از بحران تنها راه ممکن بود

عبدالله عبدالله رئیس اجرایی کشور گفت است که پس از انتخابات جنجالی ریاست جمهوری کشور در سال ۱۳۹۳، تشکیل دولت وحدت ملی تنها راه ممکن برای جلوگیری از بحران سیاسی در کشور بود.

عبدالله عبدالله رئیس اجرایی کشور که به آمریکا سفر کرده است، در مقر سفارت افغانستان در واشنگتن، گفت که تشکیل دولت وحدت ملی پس از انتخابات جنجالی ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۴ میلادی، تنها راه ممکن برای جلوگیری از بحران سیاسی در کشور بود.

آقای عبدالله افزود که دولت وحدت ملی در برهه ای از زمان شکل گرفت که باید سه بحران از جمله بحران انتقال امینتی از نیروهای بین‌ المللی به قوای مسلح افغانستان٬ بحران اقتصادی و بحث عبور از اقتصاد جنگ و مدیریت انتقال سیاسی قدرت از طریق انتخابات را مدیریت و رهبری می کرد.

رئیس اجرایی کشور در بخش دیگر از سخنرانی خود خاطر نشان کرد که در چهار دهه گذشته مردم افغانستان با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم کرده ‌اند٬‌ و امنیت یکی از عمده ‌ترین چالش‌های مردم بوده است.

وی اما علاوه کرد که به رغم جنگ و ناامنی‌ها٬ مردم نسبت به آینده‌ خود امیدوارند و با تمام توان برای حفظ دستاوردها و آوردن تغییرات مثبت در جامعه مبارزه می ‌کنند.

آقای عبدالله همچنین افزود: “طی شانزده سال گذشته فرصت ‌های کلانی در کشور فراهم گردیده و استفاده ‌هایی نیز از این فرصت‌ ها صورت گرفته٬ که قضاوت‌ در این زمینه را به مردم افغانستان می‌ گذاریم.”

رئیس اجرایی کشور با بیان اینکه حکومت وحدت ملی به اهمیت و ضرورت انتخابات شفاف و فراگیر تاکید دارد، گفت” “مردم افغانستان طرفدار تعیین سرنوشت‌ سیاسی ‌شان از طریق انتخابات‌ هستند و انتخابات پارلمانی و شورای ولسوالی‌ ها در سال ۲۰۱۸ و انتخابات ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۹ برگزار می ‌گردند.”

لازم به ذکر است که آقای عبدالله این سخنان را عصر روز پنچشنبه در ضیافتی در سفارت افغانستان مقیم واشنگتن و با حضور افغان های مقیم آمریکا ایراد کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *