• انتشار: ۳۱ ثور ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۸:۱۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 20989
پرینت
دانش خطاب وزارت داخله:

تسلیم فشارها نشوید، ترفیع و تقرری بر اساس شایستگی باشد

سرور دانش، معاون رییس جمهوری از وزارت داخله خواست که ضمن اصلاح سیاست کدری خود، تسلیم فشارها و واسطه ها نشده و در تعیینات همه منسوبین خود، به شایستگی و معیارهای قانونی توجه کند.

 

آقای دانش امروز یکشنبه هنگام معرفی چند تن از معینیان وزارت داخله گفت: پولیس نهادی است که باید با فساد به عنوان یک جرم مبارزه کند و این می طلبد که قبل از هر جای دیگر، صفوف داخلی پولیس از فساد پاک شود.

وی ضمن تأکید به مسلکی بودن پولیس و ضرورت ارتقای ظرفیت در همه سطوح آن افزود که امروزه مجرمین و دشمنان کشور از پیشرفته ترین ابزارها و تاکتیک ها استفاده می کنند و ما در مبارزه با آنان وقتی می توانیم موفق شویم که پولیس نیز از پیشرفته ترین شیوه ها استفاده کند و این میسر نیست مگر با افزایش قابلیت های پولیس.

معاون رییس جمهور گفت: در کنار موفقیت ها و پیشرفت های که در وزارت امور داخله صورت گرفته اما خوب است که برای اصلاحات بیشتر، کاستی و ضعف های کار خود را نقد کنیم.

او گفت: بیایید دست به دست هم بدهیم و یک برنامه اصلاحی جامع و همه جانبه را در پولیس به اجرا بگذاریم و اثبات کنیم که شایعات رنگارنگ در باره پولیس بی بنیاد است؛ شایعاتی که گاهی حتی در رسانه های داخلی و خارجی هم مطرح می شود که گویا رتبه ها و بست های پولیس در مقابل پول فروخته می شود! و گویا ترفیعات و عزل و نصب ها در وزارت امور داخله شفاف نیست گویا این که هزاران پولیس خیالی در تشکیل پولیس وجود دارد و گویا این که به معاشات و اعاشه سربازان خیانت می شود و گویا این که قراردادها و تدارکات وزارت امور داخله شفاف نیست و گویا این که مرمی و مهمات پولیس فروخته می شود.

در این برنامه تاج محمد جاهد وزیر امور داخله، جنرال مراد علی مراد معین ارشد امنیتی آن وزارت و جانان بارکزی معاون اول وزارت امور داخله نیز سخنرانی کرده و هریک ضمن تعهد به انجام وظایف محوله، بر مبارزه جدی با فساد در چارچوب وزارت داخله و جنگ با دشمنان مردم افغانستان درسنگر دفاع از مردم تأکید کردند.

هیأت رهبری وزارت داخله اطمینان دادند که با توجه به رهنمود های ارائه شده از سوی هیأت رهبری حکومت وحدت ملی، بر بی عدالتی و نا رسایی های موجود در صفوف نیروهای پولیس و همچنین وزارت امور داخله نقطه پایان بگذارند.

لازم به ذکر است که آقای دانش امروز ، جنرال مراد علی مراد معین ارشد امور امنیتی وزرات داخله، جانان بارکزی معاون اول، امین الله کریم معین اداری و عبدالخلیل بختیار معین مبارزه با مواد مخدر وزارت امور داخله به وزارت معرفی کرد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *