• انتشار: 30 نوامبر 2019
  • ساعت: 11:43
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 39651
پرینت
پاسخ کمیسیون مستقل انتخابات به راهپیمایی هواداران ثبات و همگرایی

تسلیم زور نمی شویم!

عصمت‌الله مل، معاون کمیسیون انتخابات گفت تمامی تصامیم این کمیسیون براساس قانون می‌باشد و کمیسیون تسلیم چنین “زور آزمایی‌”هایی نخواهد شد.

آقای مل گفت:” کمیسیون مستقل انتخابات با درنظر داشت قوانین نافذۀ کشور، قانون انتخابات، لوایح و طرزالعمل‌ها تمام کارهای خود را مطابق قانون انجام داده‌است”.

گفتنی است هواداران تیم ثبات و همگرایی روز جمعه (۸ قوس) از نقاط مختلف شهر کابل در چهار راهی پشتونستان/ فواره آب این شهر گرد آمده و مخالفت‌شان را با پروسه بازشماری آرای انتخابات ریاست جمهوری اعلام کردند.

آنان با صدور قطعنامه‌ای کمیسیون را به اقدامات غیرقانونی متهم کرده و تاکید کردند اگر کمیسیون انتخابات خواسته‌های تیم ثبات و همگرایی را نادیده گرفته و بر تصمیم خود مبنی بر شمارش ۳۰۰ هزار رای عاری از معلومات بایومتریک پافشاری کند، تیم ثبات و همگرایی از هر گزینۀ مشروع کار گرفته و خواست مردم را به کرسی خواهد نشاند.

اما پیش از این تظاهرات، حوا علم نورستانی، رییس کمیسیون انتخابات تاکید کرده بود هیچ نامزدی توقع نداشته باشد که آرای انتخابات ریاست جمهوری که بررسی‌نشده، خلاف احکام قانون انتخابات باطل اعلام شود.

خانم نورستانی، روز پنجشنبه (۷ قوس) در یک نشست خبری گفت تنها آرای دارای اطلاعات بایومتریک برای این کمیسیون قابل اعتبار است و روند بازشماری آرا نیز مطابق قانون و طرزالعمل این کمیسیون انجام می‌شود.

باطل شدن ۳۰۰ هزار رای یکی از مهمترین خواست‌های دسته انتخاباتی “ثبات و همگرایی” به رهبری عبدالله عبدالله است. همچنین هواداران این نامزد ریاست جمهوری و شمار دیگری از نامزدان مانع روند بازشماری آرا در هفت ولایت شده‌اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *