• انتشار: ۲۷ حمل ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۳:۳۹
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 27516
پرینت

ترکیه آماده سرمایه گذاری در بخش های مختلف در افغانستان است

هیات اقتصادی ترکیه که به کابل سفر کرده می گوید که بخش خصوصی این کشور آمادگی سرمایه گذاری در بخش های مختلف را در افغانستان دارد.

دفتر ریاست جمهوری می گوید که یک هیات سرمایه گذاران خصوصی ترکیه ای تحت رهبری «فتح متین» معین وزارت اقتصاد آن کشور به کابل سفر کرده، عصر روز گذشته (یکشنبه) با محمد اشرف غنی رئیس جمهور کشور دیدار کرد.

آقای متین در این دیدار گفت که هیات همراه او با برخی اعضای کابینه و بخش خصوصی افغانستان دیدارهایی خواهد داشت تا راه های بهتر سرمایه گذاری را به طور مشترک جستجو نمایند.

آقای غنی ضمن تاکید بر گسترش بیشتر روابط به ویژه در عرصه تجارت و سرمایه گذاری، گفت که ترکیه تجارب موفقی در این زمینه ها دارد و می تواند در توسعه بیشتر روابط دو کشور مفید واقع گردد.

وی افزود که فرصت ‌های فراوان سرمایه‌ گذاری به خصوص در بخش‌های انرژی، تولید وسایل الکترونیک برای سکتور انرژی، مخابرات، فایبر نوری، پروسس و بسته ‌بندی تولیدات زراعتی و ایجاد سردخانه‌ها، تولید سمنت، نساجی و سکتور صحت در افغانستان موجود می ‌باشد.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد که حکومت افغانستان سهولت‌های لازم را بخاطر تشویق سرمایه ‌گذاران بر اساس پالیسی‌های موجود در این بخش فراهم می‌سازد و آماده است تا زمینه را برای استفاده از زون اقتصادی آماده کند.

وی علاوه کرد که «ما علاقمند سرمایه ‌گذاری و مشارکت سکتور عامه و خصوصی هستیم و شرکت‌های ترک و افغان در این عرصه می ‌توانند مشترکاً فعالیت‌های موثر داشته باشند.»

وی تجارب ترکیه در عرصه سکتور زیربنا و ترانسپورت و نیز سرمایه گذاری دراین بخش را مهم و موثر خواند.

در مقابل، معین وزارت اقتصاد ترکیه گفت که روی ظرفیت‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری که مطرح ‌شد بررسی می کنند و بخش خصوصی ترکیه آماده ‌است تا در عرصه‌های مختلف در افغانستان سرمایه ‌گذاری کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *