• انتشار: ۳۰ میزان ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۴:۱۹
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 29953
پرینت
دکتر عبدالله عبدالله

ترور جنرال عبدالرازق کار امریکاییها نبود

ریاست اجرائیه دولت وحدت ملی گفت شایعه ترور جنرال عبدالرازق فرمانده امنیه قندهار به دست امریکاییها صحت ندارد.

دکترعبدالله عبدالله، رئیس اجراییه دولت وحدت ملی شایعاتی مبنی بر دست داشتن نیروهای آمریکایی در ترور جنرال عبدالرازق اچکزی، فرمانده پلیس قندهار را رد کرد.
جنرال رازق فرمانده پلیس و جنرال مؤمن حسین‌خیل، رئیس امنیت ولایت قندهار روز پنجشنبه در یک تیراندازی که گفته می‌شود از سوی محافظ والی قندهار صورت گرفته، کشته شدند. این حادثه زمانی رخ داد که نشست امنیتی مشترک میان مقام‌های محلی قندهار و نیروهای آمریکایی برگزار شده بود. گروه طالبان مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.
پس از ترور آقای عبدالرازق، شایعات گوناگونی از چگونگی قتل او در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که یکی از آنها کشته شدن او توسط آمریکایی‌ها بود.
آقای عبدالله امروز دوشنبه ۳۰ میزان در نشست شورای وزیران گفت: “این شایعه را قاتلان عبدالرازق شهید پخش کردند… پخش شایعه‌ای که این عمل توسط نیروهای حمایت قاطع صورت گرفته، ریختن آب به آسیاب دشمن است. دشمنان مردم افغانستان، کسانی هستند که از طالبان حمایت می‌کنند، در هر کشوری که هستند، طالبان را پناهگاه می‌دهند و توجیه می‌کنند، حتی اگر داخل افغانستان هستند.”
او بی توجهی در مقابل چنین شایعاتی را نادرست و آن را بازی با احساسات مردم خواند.
آقای عبدالله گفت شاید همین سخنان او نیز تلاشی برای خشنودی خارجی‌ها خوانده شود اما او هرگز اینطور رفتار نمی‌کند.
جنرال رازق یکی از قدرتمندترین فرماندهان پلیس در جنوب افغانستان بود. او به دلیل “قاطعیتش” در مبارزه با گروه طالبان شهرت داشت.
پیش از این نیز، فرمانده پلیس قندهار نزدیک به ۱۰ بار هدف سوء قصد قرار گرفته بود.
گفتنی است اگر دولت می خواهد این شایعات پایان یابد باید در مورد چگونگی قتل جنرال رازق شفاف سازی کند و همه مستندات قتل وی را با مردم در میان بگذارد زیرا سوالات و ابهامات زیادی در مورد چگونگی ترور وی وجود دارد و این ابهامات و عدم شفاف سازی موجب بروز و پخش شایعات می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *