• انتشار: ۱ عقرب ۱۳۹۷
  • ساعت: ۲۱:۲۲
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 29988
پرینت
اشرف غنی

ترور جنرال رازق در پاکستان برنامه ریزی شده بود

دولت افغانستان به این باور است که طراحان قتل جنرال رازق در پاکستان است و پاکستان باید آنها را به افغانستان تحویل دهد.

به گزارش رها، محمد اشرف غنی، رئیس جمهور که به قندهار سفر کرده است، از پاکستان خواست که “طراحان ترور جنرال عبدالرازق اچکزی”، را به افغانستان تحویل دهد.
او که قبل از ظهر امروز وارد قندهار شد، در دیدار با بزرگان این شهر گفت که دولت افغانستان باور دارد که طراحان ترور جنرال رازق در پاکستان است و افغانستان حاضر است که دراین زمینه با هیأت حقیقت‌یاب توسط هرکسی که تعیین می شود، همکاری کند.
آقای غنی دراین نشست از مردم قندهار خواست از تادین خان، برادر جنرال عبدالرازق که دیروز به عنوان سرپرست فرمانده پلیس قندهار معرفی شده، حمایت کنند.
رئیس جمهور به بزرگان قندهار وعده داد که از تمامی امکانات دولت برای تأمین امنیت قندهار استفاده خواهد کرد.
قهرمان آزادی
آقای غنی بعد از دیدار با بزرگان قندهار به دیدار مادر جنرال رازق رفت و بر دست او بوسه زد و لقب “قهرمان آزادی” را به جنرال رازق داد. او همچنین وعده داد که مرکز آموزش پلیس قندهار را به نام جنرال رازق نام‌گذاری کند.
در مراسم خاکسپاری آقای رازق هیچ یک از مقام‌های ارشد دولتی افغانستان حضور نداشت و به نظر می‌رسد در این سفر آقای غنی می خواهد با مردم قندهار بخصوص قوم اچکزی روابطش را نزدیک کند.
آقای غنی در سفر امروز وعده داد که مقبره آقای رازق را خواهد ساخت و “بعد از این مشورت مردم قندهار راهنمای” او خواهد بود.
اشرف غنی رئیس‌جمهور صبح امروز برای ابراز همدردی با خانواده جنرال رازق فرمانده پیشین پلیس قندهار به ولایت قندهار سفر کرد.
جنرال رازق و جنرال مؤمن حسین‌خیل، رئیس امنیت ولایت قندهار روز پنجشنبه گذشته در یک تیراندازی که از سوی یکی از محافظان والی قندهار به نام گلبدین صورت گرفت، کشته شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *