• انتشار: 25 ژانویه 2017
  • ساعت: 14:40
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 17977
پرینت

تروریستان پاکستانی احتمالا با هویت افغانی به روز جمهوری هند حمله کنند

نهادهای اطلاعاتی هند در آستانه تجلیل از روز جمهوری این کشور گفته اند که تروریستان پاکستانی احتمالا با هویت افغانستانی وارد هند شده تا در این روز حمله تروریستی انجام دهند.

نهادهای اطلاعاتی هند یک روز پیش از برگزاری مراسم تجلیل از روز جمهوری هند، هشدار داده اند که تروریستان پاکستانی احتمالا با هویت افغانستانی وارد هند شده و قصد حملات تروریستی در این روز را دارند.

گروه حفاظت ویژه هند که مسئولیت تامین امنیت نارندرا مودی، سونیا گاندی رئیس کنگره و دیگر مقامات ارشد این کشور را بر عهده دارد از پولیس دهلی خواسته است تا تحقیقات و اسکن ساختمان ها را تا شعاع ۲٫۵ کیلومتری سرک «راج پات» گسترش دهند. سرک راج پات محلی است که در روز جمهوری هند، در آن رژه صورت می گیرد.

لازم به ذکر است که هشدار برای وقوع حملات تروریستی و افزایش معیارهای امنیتی در چنین روزهایی که مقامات ارشد هند حضور دارند، امری غیر عادی نیست، اما نهادهای اطلاعاتی و امنیتی این کشور گفته اند که با در نظرداشت اطلاعات بدست آمده، معیارهای امنیتی بیشتری را برای امسال درنظر گرفته اند.

ساختمان ها و ادارات دولتی همه ساله یک روز قبل از برگزاری مراسم روز جمهوری بخاطر مسایل امنیتی مسدود می شوند.

هزاران تن از نیروهای امنیتی در محل رژه حضور دارند و پولیس این کشور نیز از تکنالوژی ضد اشیاء پرنده به منظور جلوگیری از حملات هوایی استفاده می کند.

رسانه های این کشور گزارش کرده اند که برخی هشدارهای امنیتی نیز وجود دارد مبنی بر اینکه لشکر طیبه پاکستان ممکن است با استفاده از هلی کوپتر و یا هواپیمای چارتری حملاتی را انجام دهند.

همچنین نهادهای اطلاعاتی هند گفته اند که تروریستان ممکن است از یونیفورم نیروهای امنیتی استفاده کنند، به همین منظور تمامی نیروهای امنیتی باید شناسایی گردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *