• انتشار: ۱۷ میزان ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۹:۰۱
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 29699
پرینت

تروریستان نمیتوانند مانع مردم سالاری در کشور شوند

افغان‌ها به مردم‌سالاری و آینده روشن خود باور قوی دارند و به تروریستان و حامیان آنان اجازه نمی دهند که مانع روند مردم سالاری در کشور شوند.

جلسۀ ارگانهای امنیتی تحت ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهور، ‏ امروز در قصر گلخانۀ ارگ دایر شد.
بر اساس معلومات دفتر سخنگوی ریاست جمهوری، ابتدا مسئولین ارگان های امنیتی و دفاعی کشور در رابطه به تهدیدات احتمالی، تدابیر امنیتی مراکز رأی دهی و همچنان انتقال مواد انتخاباتی به مراکز رأی دهی ولایات، گزارش دادند.
رئیس جمهور پس از استماع گزارش ها، گفت که انتخابات یک پروسۀ ملی و دموکراتیک است. وی افزود که امنیت انتخابات مهم بوده و نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، فضای امن را برأی رقابت های انتخاباتی و روز انتخابات فراهم می کنند.
وی تصریح کرد که تبلیغات دشمن مانع ارادۀ مردم ما برأی اشتراک در انتخابات شده نمی تواند و امنیت انتخابات به صورت درست تامین می شود.
وی ضمن تقبیح حملۀ انتحاری به جلسه کمپاین انتخاباتی صالح محمد اچکزی از کاندیداهای ولایت هلمند که منجر به کشته شدن وی ۷ نفر دیگر گردید؛ گفت: افغان‌ها که به مردم‌سالاری و آینده روشن خود باور قوی دارند، تروریستان و حامیان آنان را اجازه نمی دهند که مانع روند مردم سالاری در کشور شوند.
رئیس‌جمهور به مسئولین ارگان های امنیتی و دفاعی کشور هدایت داد که در راستای تأمین امنیت روند میتینگ های انتخاباتی و کاندیدان ولسی جرگه توجه بیشتر نمایند تا کاندیداها بتوانند در فضای امن برنامه های انتخاباتی شان را با مردم در میان بگذارند.
رئیس‌جمهور در این جلسه مراتب تسلیت و همدردی خویش را با خانواده‌های قربانیان حادثۀ مذکور ابراز داشته، برای شهدا بهشت‌برین و به مجروحین شفای عاجل از بارگاه خداوند متعال، استدعا کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *