• انتشار: ۲۳ حمل ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۱:۰۰
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 8709
پرینت
مقامات در هرات:

تروریستان از سوی کشورهای منطقه سازماندهی می شوند

مقامات امنیتی و استخباراتی در ولایت هرات می گویند که بیشتر گروه های تروریستی در کشور از سوی کشورهای منطقه حمایت و سازماندهی می گردند.

این مقامات امنیتی همچنین می گویند این در حالیست که از ۲ سال پیش بدین سو، بیش از ۳۷ گروه تروریستی از مرکز شهر و ولسوالی های ولایت هرات از سوی نیروهای امنیتی دستگیر شده اند.

مقامات می افزایند بیش از ۲۰ تن از افرادی که شامل این گروه های تروریستی بودند حکم اعدام شان از سوی دادگاه ابتدایی، استیناف/تجدید نظر و دادگاه ثلاثه مورد تایید قرار گرفته است.

فضل الرحمان خادم مدیر مبارزه با ضد تروریزم فرماندهی پلیس هرات به خبرگزاری رها می گوید گروه های ترویستی که در ولایت هرات فعالیت می کنند از سوی کشورهای منطقه سازماندهی می شوند.

او می گوید نبرد امروزی نیروهای امنیتی افغان با استخبارات کشورهای منطقه بوده که باید دولت مرکزی برای بیرون رفت از این معضل امکانات و تجهیزات نیروهای امنیتی را افزایش دهد.

وی همچنین می گوید تروریست هایی که از طرف دادگاه محکوم به اعدام می شوند چرا از سوی رهبران حکومت، حکم اعدام شان نهایی نمی گردد.

آقای خادم می افزاید بارها گروه های تروریستی را از داخل شهر بازداشت کرده اند و روانه زندان نموده اند، اما پس از چندی و زمانی که از زندان آزاد می شوند فعالیت های تروریستی شان را دوباره آغاز می کنند.

لازم به ذکر است گروه های تروریستی در حالی از سوی مدیریت ضد تروریزم ولایت هرات بازداشت می شوند که چند روز پیش حاجی محمد عارف معاون شورای مردمی ولسوالی شیندند هرات از سوی افراد تروریست در منطقه جکان این ولایت ترور گردید.

امیرعلی فولادی- هرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *