• انتشار: 10 اکتبر 2015
  • ساعت: 14:15
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 3345
پرینت
وزارت داخله خطاب به کندزیان:

تروریستان را نشان دهید، جایزه بگیرید!!

وزارت امور داخله در پیوند به عملیات های پاکسازی تروریستان، از شهروندان کندزی خواست که با مشخص کردن و نشان دادن تروریستان جایزه نقدی دریافت کنند.

صدیق صدیقی، سخنگوی وزارت داخله امروز (شنبه) در یک نشست خبری در کابل گفت: فرماندهی جنگ نیروهای امنیتی در کندز تصمیم گرفته اند که به شهروندانی که تروریستان را نشان می دهد، جایزه بدهد.

آقای صدیقی افزود، نیروهای امنیتی همچنان در حال پاکسازی تروریستان در سه درک، قوطی گرد و سه ماشه شهر کندز هستند و این عملیات ها ادامه دارد.

سخنگوی وزارت امور داخله اضافه کرد که در ۲۴ ساعت گذشته، نیروهای امنیتی ۱۶ رشته عملیات در ولایت های مختلف کشور انجام داده است که ۱۹۰ تروریست کشته و ۶۴ تن دیگر آنان زخمی شده اند.

به گفته وی در عملیات شورآبک ولایت قندهار که با همکاری قوای بین المللی انجام شده بود، ۱۰۰ تروریست کشته و ۵۰ تن زخمی شده اند.

وزارت امور داخله می گوید که در ولسوالی خروار لوگر ۴۵ تروریست کشته شده است که ۷ تروریست پاکستانی هم در بین کشته شدگان است.

در عملیات های وزارت امور داخله در ۲۴ ساعت گذشته تروریستان در ولسوالی پشتون زرغون ولایت هرات ۹ کشته و ۳ زخمی؛ در ولایت غزنی ۳ کشته؛ چهاربولک و دولت آباد ولایت بلخ ۲ کشته و ولسوالی خان نشین ولایت لوگر ۲ کشته به جای گذاشته اند.

به گفته مقام های وزارت داخله تروریستان بیشترین تلفات را در ولایت های قندهار، لوگر و کندز دیده اند.

گفتنی است که در عملیات های نیروهای امنیتی شش تن از موظفان پولیس ملی نیز کشته شده است.

آقای صدیقی همچنین افزود که انتقال زندانیان خطرناک از ولایت به مرکز شروع شده است و این جریان ادامه دارد.

این اقدام وزارت داخله در حالی صورتی می گیرد که تروریستان توانستند بیش از ۴۰۰ زندانی که تعدادی از زندانیان خطرناک نیز در بین آنان بود از زندان ولایت غزنی فراری دهند.

علاوه بر این؛ با اشغال شهر کندز توسط تروریستان صدها زندانی دیگر نیز از زندان این شهر فرار کردند. سال قبل نیز با حفر تونلی در قندهار نزدیک به ۱۵۰ تن از زندانی های تروریستان فرار کردند.

علیرضا احمدی-کابل

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *