• انتشار: ۱۶ اسد ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۸:۳۳
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 23379
پرینت

تروریستان در ماه گذشته ۵۰۰ فرد ملکی را کشته و یا زخمی کرده اند

گروه‌های تروریستی طالبان و داعش طی ماه گذشته میلادی حدود ۵۰۰ شهروند ملکی را در ۲۰ ولایت کشور کشته و یا زخمی کرده اند.

گروه دادخواهی از افراد ملکی با نشر اعلامیه ای گفته است که در یک ماه گذشته ۲۲۲ فرد ملکی در ۲۰ ولایت کشور شهید و ۲۲۵ تنِ دیگر توسط گروه های تروریستی زخمی شده‌اند.

خبرنامه ای که این گروه منتشر کرده گفته است که ولایت‌های هرات، غور و ننگرهار به ترتیب، بیشترین تلفات انسانی را در یک ماه گذشته داشته‌اند.

گروه های تروریستی به خصوص گروه داعش و طالبان در ماه های اخیر شهروندان ملکی را بیشتر مورد هدف قرار داده اند و تاکنون صدها تن را به شهادت رسانده اند.

روزگذشته نیز، گروه تروریستی طالبان در روستای میرزاولنگ ولسوالی صیاد ولایت سرپل حمله کردند و بیش از ۵۰ تن را به شهادت رساندند.

گزارش های که از این ولایت منتشر شده، این گروه تروریستی حدود ۱۵۰ خانواده را نیز به اسارت گرفته اند و یکی یکی آنان را سلاخی و سر می برند.

گروه تروریستی طالبان چند روز قبل با جمع آوری جنگجو از ولایات جوزجان، فاریاب، غور و بادغیس از سه استقامت بر منطقه میرزاولنگ ولسوالی صیاد ولایت سرپل حملات تهاجمی شان‌را آغاز کردند که پس از ۴۸ ساعت نبرد طاقت فرسا توانستند نیمه های شب شنبه منطقه میرزاولنگ را به کنترول خود درآوردند.

لازم به ذکر است که گروه تروریستی طالبان پس از حمله به ولسوالی تیوره ولایت غور، نیز نزدیک به ۶۰ شهروند ملکی را که شامل کودکان و زنان می شد، تیرباران کردند.

با توجه به این رویدادهای خونین، هنوز دولت و جامعه بین المللی راهکاری مناسب با گروه های تروریستی طالبان و داعش روی دست نگرفته است.

ع.الف

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *