• انتشار: ۲۷ حمل ۱۳۹۷
 • ساعت: ۱۴:۱۶
 • سرویس: اقتصاد
 • کدخبر: 27521
پرینت

تدارکات ملی ۱۰ قرارداد به ارزش ۶۱۸ میلیون افغانی را تایید کرد

کمیسیون تدارکات ملی در تازه ترین جلسه اش، ۱۰ قرارداد را به ارزش مجموع ۶۱۸ میلیون افغانی مورد تایید قرار داد.

جلسه کمیسیون تدارکات ملی شب گذشته به ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهور کشور برگزار گردید که در آن، ۱۰ قرارداد از ۱۱ قرارداد ارائه شده، به ارزش ۶۱۸ میلیون افغانی مورد تایید قرار گرفت.

قراردادهای تایید شده شامل موارد زیر می باشند:

 • دو قرارداد پروژۀ تهیه و خریداری مقدار ۶۷۵۰ متریک تُن کانسنتریت (خوراکه متوازن حیوانی) به ولایات بادغیس و غور و ولسوالی قوش‌تپه ولایت جوزجان به شمول انتقالات آن به ولایات مذکور مربوط وزارت زراعت، آبیاری و مالداری؛
 • قرارداد پروژۀ تهیه و تدارک یک قلم آب آشامیدنی در سه بخش بر اساس قرارداد چهارچوبی مربوط وزارت دفاع ملی؛
 • قرارداد ترمیم اساسی ۵ پایه جنراتور مربوط وزارت دفاع ملی؛
 • قرارداد پروژۀ ارتباط ۱۱۳ سایت لینک مایکروویف و ۳ ویست مربوط جزوتام‌های وزارت امور داخله؛
 • قرارداد پروژه تهیه و تدارک انکشاف شبکۀ فایبر نوری ۱۴ سایت مرکزی و ساحوی مورد ضرورت قطعات و جزوتام‌های قوای پولیس ملی؛
 • قرارداد پروژۀ انکشاف شبکۀ فایبر نوری در ۱۲ سایت ساحوی و مرکزی ضرورت قطعات و جزوتام‌های قوای پولیس ملی؛
 • قرارداد ۱۳ قلم حبوبات مورد نیاز ریاست محابس و توقیف خانه‌ها مربوط وزارت امور داخله؛
 • قرارداد تدارک یک قلم گاز مایع بر اساس قرارداد چهارچوبی مربوط وزارت امور داخله؛

از سویی ‌هم، پروژۀ انتقال حجاج افغان به عربستان سعودی از سوی این کمیسیون به شکل نهایی آن منظور گردید و تاکید بر تسریع روند انتقال حجاج افغان صورت گرفت.

رئیس جمهور حین بحث روی پروژۀ تهیه و خریداری کانسنتریت (خوراکه متوازن حیوانی) تاکید ورزید: «نیازهای سایر ولایت‌ها که با این مشکل روبه ‌رو هستند هرچه زودتر حل گردد.»

وی به وزارت‌های دفاع ملی و امور داخله هدایت‌ داد تا زمینۀ خریداری گوشت را از مالداران کشور فراهم نمایند.

در این جلسه، درخواست منظوری اعطای قرارداد انتقالات هوایی پرسونل و جز و تام‌های اردوی ملی افغانستان (چارتر) در هفت بخش اعاده شد.

همچنین خاطر نشان‌ گردید که با «د آریانا افغان‌هوایی‌ شرکت» مذاکره صورت گیرد و زمینۀ انتقالات هوایی پرسونل و جز و تام‌های اردو ملی افغانستان به وجه ‌احسن آن انجام ‌شود و دو طیاره که وزارت دفاع در اختیار دارد باید به کمک د آریانا افغان‌هوایی‌شرکت آنرا فعال نمایند.

در همین حال، گزارش هیئت مختلط در رابطه به اعطای قرارداد تهیه و تدارک ۴ قلم گوشت مورد نیاز برای ریاست محافظت و امنیت رجال برجستۀ دولتی، ۴ قلم گوشت اعلی مورد نیاز برای ریاست محترم خدمات ریاست محترم عمومی ادارۀ امور ریاست ‌جمهوری منظور و در رابطه به قرارداد ۷ قلم گوشت اعلی مورد نیاز برای ریاست دفتر ریاست‌ جمهوری فیصله شد تا با قراردادی به منظور کاهش نرخ، مذاکره صورت بگیرد.

همچنین، درخواست منظوری تعدیل مندرجات قرارداد (بدون افزایش قیمت) قرارداد تدارک ۹ قلم لوازم حمام مورد نیاز برای قول اردوی ساحوی مربوط وزارت دفاع ملی نیز از سوی کمیسیون منظور گردید.

رئیس‌ جمهور کشور بار دیگر بر حمایت از تولیدات داخلی تاکید ورزید و به وزارت دفاع ملی هدایت ‌داد تا از تولیدات داخلی استفاده نماید.

علاوه برآن، پیشنهاد وزارت امور داخله مبنی بر امضای تفاهم‌نامه وصل ۲۴ لینک فایبر نوری (باندویت) قطعات و جزتام‌ها مورد نیاز برای شبکۀ ناک وزارت امور داخله با شرکت افغان ‌تلیکام و پیشنهاد این وزارت مبنی بر عدم موافقۀ داوطلب پیشنهادی طبق فیصله قبلی کمیسیون تدارکات ملی برای بخش دوم دو قلم گوشت مورد نیاز ریاست عمومی لوژستیک نیز از سوی کمیسیون منظور گردید.

در این جلسه، استاد محمدسرور دانش معاون دوم رئیس‌ جمهور، داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه، وزیر اقتصاد و سرپرست وزارت خانه‌های مالیه و عدلیه، مشاور ارشد رئیس جمهور در امور زیربناها، ناظرین ملی از جمله کاکس پارلمانی مبارزه با فساد، کمیسیون‌های مالی و بودجه و اقتصاد ملی ولسی‌ جرگه نیز حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *