• انتشار: 12 ژانویه 2016
  • ساعت: 14:48
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 6004
پرینت
نهادهای امنیتی:

تدابیر لازم برای پس گیری مناطق ناامن روی دست گرفته شده است

مقام های نهادهای امنیتی می گویند که تدابیر لازم در ماه های آتی برای پس گیری مناطق ناامن از دست تروریستان روی دست گرفته شده است.

 

مشرانوجرگه/مجلس سنا به منظور وضاحت برنامه های امنیتی؛ مقام های وزارت های امور داخله، دفاع و ریاست عمومی امنیت را به این مجلس فراخوانده بود.

سناتوران در ابتدا نگرانی خود را از ناامنی در ولایت های شمال و شمال شرق و جنوب غرب؛ کم نشدن حملات تروریستان در زمستان و موجودیت افراد مسلح غیر مسئول در کابل و ولایات اعلام کردند.

معصوم استانکزی، سرپرست وزارت دفاع امروز سه شنبه به نمایندگان مجلس سنا گفت که تدابیر لازم برای پس گیری مناطق ناامن از دست دشمنان روی دست گرفته شده است.

آقای استانکزی اضافه کرد که علت ناامنی های گسترده در نقاط مختلف کشور به دلیل خروج نیروهای خارجی، عملیات در وزیرستان شمالی پاکستان و رقابت های منطقه ای است.

سرپرست وزارت دفاع علاوه کرد که عملیات در وزیرستان شمالی باعث شد که تروریستان پایگاه های خود را ترک کنند به دو استقامت در کشور ما پناه ببرند.

استانکزی تصریح کرد که عده ای از مقام های دولتی به طور خواسته و یا ناخواسته نیز تروریستان را به مناطق مختلف کشور انتقال داده اند.

وی علاوه کرد که تروریستان با سهولت به مناطق امن کشور رسیده اند و اکنون نیز فعالیت های خود را می کنند.

این در حالی است که قبل از تشریحات سرپرست وزارت دفاع، گلالی اکبری گفته بود که جنگجویانی از کشورهای چین، ازبکستان، تاجیکستان و قزاقستان به بدخشان آمده و در حال سربازگیری است.

از سوی دیگر فیصل سمیع، عضو کمیسیون امنیتی گفته بود که علاوه بر ناامنی در ساحات شمال و جنوب غرب کشور، مسیر بامیان به کابل نیز ناآرام شده و مسافران با چالش های زیادی مواجه اند.

آقای سمیع اضافه کرده بود، فروش سلاح و حمل آن توسط افراد غیر مسئول نیز باعث نگرانی شهروندان شده است.

شیر محمد آخوندزاده نیز از فساد گسترده در وزارت داخله اظهار نگرانی کرد و زلمی زابلی در مورد سفر راحیل شریف، نشست هلی کوپترها در ننگرهار از مقام های امنیتی وضاحت خواست.

معصوم استانکزی گفت که برای مبارزه با تروریسم و ناامنی باید نیروهای امنیتی را حمایت و تقویت کرد تا انگیزه مبارزه در بین سربازان ایجاد شود.

او علاوه کرد که صلح و امنیت با زاری کردن ممکن نیست و با تقویت حمایت نیروهای امنیتی می شود با این معضل مبارزه کرد.

وی همچنین علاوه کرد، پوسته های در مسیر ولایت های مرکزی به کابل ایجاد می شود تا دیگر شاهد ناامنی در این مناطق نباشیم و اکنون نیز کارهای صورت گرفته است.

سرپرست وزارت دفاع خاطر نشان کرد که ۴ بال هلیکوپتری که هند کمک کرده بود تا اخر ماه جدی مونتاژ می شود و اماده استفاده می گردد و از طرف دیگر تا اخر سال نیز ۷۰۰ عراده وسیله جنگی و اکمالات به نیروهای امنیتی داده می شود.

او اضافه کرد که در سال جاری ۸ بال هلیکوپتر دیگر نیز به وزارت دفاع داده می شود.

ایوب سالنگی، معین ارشد امنیتی وزارت داخله نیز گفت که برای بهتر شدن امنیت، نیاز به همکاری مردم است و با همکاری مردم میتوان با ناامنی مبارزه کرد.

اقای سالنگی در مورد ناامنی ها و حمل سلاح در پایتخت گفت که بیشتر این اعمال توسط مقام های دولتی و نمایندگان شورای ملی صورت می گیرد.

مسعود اندرابی نیز از مجلس خواست که جلسه آنان به صورت سری برگزار شود تا معلومات کامل در اختیار نمایندگان مجلس گذاشته شود.

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *