• انتشار: ۲۱ قوس ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۵:۲۴
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 5067
پرینت
وزیر ترانسپورت:

تخلیه محموله هواپیمای اماراتی در هرات، غیر قانونی بوده است

مجلس نمایندگان در پیوند به فرود یک فروند هواپیمای “کارگو” اماراتی در میدان هوایی هرات؛ وزیر امور خارجه، وزیر ترانسپورت و رئیس اداره هوانوردی را به جلسه استجواب فرا خواند.

 

نمایندگان می گویند که نشست این هواپیما در میدان هوایی هرات غیر قانونی بوده است.

محمدالله بتاش، وزیر ترانسپورت می گوید که هواپیمایی اماراتی با مجوز اداره هوا نوردی در میدان هوایی هرات فرود آمده است اما محموله های این هواپیما غیر قانونی بوده است.

یک فروند هواپیمای اماراتی (۳ قوس) در میدان هوایی هرات فرود آمد و ۱۰ عراده موتر لندکروزر مدل ۲۰۱۵ و مقدار یک و نیم تن مواد غذایی را در این میدان تخلیه کرد.

به گفته وزیر ترانسپورت و هوا نوردی، فردی عطایی نام، معاون ریاست حج و اوقاف هرات با یک شخص قطری قرار بوده است که این محموله های را تحویل بگیرند.

فرود این هواپیما، واکنش هایی را در مجلس و بین مقام های حکومت وحدت ملی به وجود آورد. به دلیل این فرود، وظیفه رئیس میدان هوایی هرات به تعلیق درامد.

گفتنی است که در پیوند به این رویداد شش تن دیگر به شمول رئیس اداره حج و اوقاف هرات بازداشت شده اند.

غلام فاروق مجروح، نماینده ولایت هرات در مجلس نمایندگان می گوید که این افراد در اعتراف های اولیه خود اظهار کرده اند که قرار بوده است در سفر بعدی، وزیر خارجه پیشین قطر به کشور بیاید و به ولایت نمیروز سفر کند.

بر اساس گفته های نمایندگان مجلس محموله های این هواپیما توسط نهادهای امنیتی و کشفی ضبط شده است و تحقیقات در مورد ورود و تخلیه محموله های این هواپیما جریان دارد.

برخی دیگر از نمایندگان می گویند که چنین عمل های از سوی کشور قطر که بزرگترین عامل جنگ های حوزه خلیج است؛ برای کشور خطرناک است.

آنان از دولت می خواهند که نظارت دقیق تری بر اوضاع کشور داشته باشند.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *