• انتشار: 19 جولای 2017
  • ساعت: 14:53
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 22744
پرینت

تحقیق تازه: دولت با تظاهرکنندگان برخورد خوبی ندارد

نهادی موسوم به انستیتوت صلح، رسانه و حکومت داری خوب در تحقیقی تازه دریافته است که دولت با تظاهرکنندگان و تحصن کنندگان برخورد خوبی ندارد.

حمید اکبر معاون انستیتوت صلح، رسانه و حکومت داری خوب، امروز چهارشنبه در نشستی خبری در کابل گفت: یافته های نظرسنجی ما نشان می دهد که مردم از برخورد حکومت با تظاهرات کنندگان رضایت ندارند.

این نظرسنجی  تنها در شهر کابل به مدت یک ماه انجام شده و با ۵۱۰ نفر مصاحبه شده است.

چندین اعتراض بزرگ مردمی علیه آنچه ناکارآمدی حکومت عنوان می شد از سوی حکومت به نوعی سرکوب شده است که می تواند به حمله حکومت علیه جنبش رستاخیز و جمع نمودن خیمه های آنها ازسطح شهر و جنبش روشنایی اشاره کرد.

حمله بر معترضین جنبش روشنایی در دوم اسد سال گذشته در ظاهر کار داعش عنوان شد اما اکثری تحلیل گران مسایل سیاسی آنرا کارسران حکومت وحدت ملی می دانند.

آقای اکبرحمید معاون انستیتوت صلح، رسانه و حکومت داری خوب می گوید: بر اساس نظرسنجی ما در این مورد، ۶۳ درصد مردم از برخورد حکومت خشمگین بوده آنرا غیرمنطقی خوانده است.

به گفته آقای حمید ۷۶ درصد مردم شهرکابل، اعتراض و تظاهرات صلح آمیز را به عنوان یک ارزش مشترک گفته و از مسوولین حکومت خواسته که به تحصن کنندگان احترام گذاشته شود.

آقای حمید گفت: ۶۶ درصد مردم ایجاد راه بندان و مشکلات توسط معترضین را رد کرده و گفته است که حق خواستن درچوکات حرکات های مدنی برای مردم مشکلات ایجاد نمی کنند.

به اساس یافته های این نظرسنجی ۶۵ درصد مردم ازبرخورد حکومت با معترضین  و ۵۴ درصد هم از برخورد متحصنین با حکومت نا راحت هستند.

معاون انستیتوت صلح؛ رسانه و حکومت داری خوب گفت، پشنهاد ما به سران حکومت این است که بحث های دامدار با مردم داشته و کار موثر بسترهای فرهنگی سیاسی و اجتماعی انجام داده و به خواست های واقعی مردم توجه کنند.

آمادگی ها و تدابیرلازم جهت مدیریت و انسجام بهتر تظاهرات ازخواست دیگرمسوولین انستیتوت صلح، رسانه و حکومت داری خوب است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *