• انتشار: 5 آوریل 2016
  • ساعت: 20:18
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 8625
پرینت

تحصن معترضین بعد از ۱۳ روز در ولایت غزنی پایان یافت

تظاهرات دو جناح از مردم در ولایت غزنی در پیوند به انتصاب شهردار جدید در این ولایت، امروز سه شنبه پس از ۱۳ روز پایان یافت.

تظاهرات و تحصن در این ولایت زمانی آغاز شد که انجنیر فریدون احمدی شهردار ولایت غزنی از سوی دولت مرکزی از سمتش برکنار شده و انجنیر نصیر احمد لیلیزی به جای وی به عنوان شهردار جدید معرفی گردید.

برخی از ساکنان این ولایت نسبت به این حکم رئیس جمهوری اعتراض کرده و مدعی شدند که از شهردار فعلی خود راضی هستند و نیاز به تغییر وی نمی باشد.

در مقابل نیز، برخی دیگر از ساکنان این ولایت، با تایید حکم رئیس جمهوری خواهان به محاکمه کشیده شدن افرادی بودند که علیه حکم رئیس جمهوری تظاهرات کرده بودند.

در پیوند به این رویداد، داکتر شاه جهان نوری معاون تامیناتی ریاست امنیت عمومی ملی کشور در راس هیاتی بلند پایه برای حل این منازعات وارد این ولایت شد.

آقای نوری پس از حضور در میان تظاهرات کنندگان، از آنان خواست تابه تحصن ۱۳ روزه شان پایان بدهند.

آقای نوری در میان تظاهرات کنندگان گفت “مشکلات شما را به رئیس جمهوری رسانده و هر چه زودتر شهردار جدیدی برای این ولایت از سوی دولت مرکزی معرفی خواهد شد.”

این در حالیست که پیش تر شماری از شهروندان غزنی از ادامه اعتراضات ابراز نگرانی کرده بودند و خواهان حل مشکلات شهرداری از سوی حکومت وحدت ملی شده بودند.

آنان هشدار دادند که درصورت حل نشدن هر چه زودتر این موضوع، دامنه این اختلافات قومی خواهد شد.

محمدعطا رضایی-غزنی

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *