• انتشار: ۳ جوزا ۱۳۹۶
  • ساعت: ۰۸:۴۳
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 21056
پرینت

تجمع اعتراضی به تغییر مسیر خط برق ۵۰۰ کیلوولت در واشنگتن

صدها تن از هواداران جنبش روشنایی در اعتراض به تغییر مسیر خط برق ۵۰۰ کیلوولت مقابل بانک انکشاف اسیایی و کاخ سفید تجمع کردند.

این اعتراض روز دوشنبه در واشنگتن صورت گرفت و شمار زیادی از هواداران و اعضای جنبش روشنایی در انچه که تبعیض سیستماتیک عنوان شده است، اعتراض کردند.

معترضان در شعارها خود از بانک انکشاف آسیایی خواستند که به وضعیت افغانستان توجه کند و اجازه ندهند که با کمک های آنان تبعیض صورت بگیرد.

محمد حسین امینی مهرجو به خبرگزاری رها گفت که مسئولان بانک انکشاف اسیایی بعد از انکه نتوانستند مانع برگزاری تظاهرات شوند، با معترضان گفتگو کردند.

براساس گفته های آقای مهرجو، بانک انکشاف آسیایی وعده داده است که بعد از این معترضان بتوانند به صورت راحت با مسئولان بانک ارتباط برقرار کند و نظرشان را بدهند.

گفتنی است که بانک انکشاف آسیایی هزینه انتقال برق ۵۰۰ کیلوولت ترکمنستان را پرداخت می کند و شرکت آلمانی فیشنر نیز در محاسبه اولی خود گفته بود مسیر بامیان امن تر و به صرفه تر است. بعد این مسیر به سالنگ تغییر کرد.

جنبش روشنایی سال گذشته زمانی که کابینه دولت افغانستان در نهم ثور  مسیر انتقال خط برق ۵۰۰ کیلوولت توتاب را بجای  بامیان از سالنگ تایید،  بوجود آمد.

یک سال پیش جنبش روشنایی دو تظاهرات گسترده را در کابل برگزار کرد که در تظاهرات دوم اسد حمله انتحاری صورت گرفت و ۸۶ تن از اعضای برجسته این جنبش جان باختند و بیش از ۴۰۰ تن دیگر زخمی شدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *