• انتشار: ۱۵ عقرب ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۳:۳۹
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 15087
پرینت
اشرف غنی:

تا نابودی داعش و طالبان از غور، عملیات نظامی متوقف نخواهد شد

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور که به ولایت غور سفر کرده در پیوند به حادثه اخیر کشتار بیش از ۳۰ غیرنظامی در این ولایت، گفت که تا نابودی کامل دشمن، عملیات نظامی در این ولایت متوقف نخواهد شد.

محمد اشرف غنی رئیس جمهور کشور که روز گذشته در صدر هیاتی عالی رتبه دولتی برای بررسی وضعیت امنیتی و معیشتی ولایت غور به این ولایت سفر کرده بود، در پیوند به حادثه تروریستی کشتار بیش از ۳۰ تن از ساکنان این ولایت بدست دهشت افکنان، گفت که تا زمان نابودی کامل دشمنان، عملیات نظامی در این ولایت متوقف نخواهد شد.

آقای غنی در جلسه ای که در ساختمان ولایت غور برگزار شد، به تمامی نهادهای امنیتی این ولایت هدایت داد تا به منظور تامین امنیت این ولایت از تمامی امکانات موجودشان استفاده کنند و نگذارند که تروریستان مخل آرامش و نظم مردم در این ولایت گردند.

رئیس جمهور همچنین در دیدار با خانواده های قربانیان حادثه ی اخیر گفت “درد هر کودک و هر بیوه را حیث درد تمام ملت افغانستان می دانم. غم شما غم تمام مردم و ملت افغانستان است.”

وی تاکید کرد که براساس شریعت و قانون پیام یکایک این قربانیان را برای انتقام از جنایت کاران درک می کند.

در این دیدار یک تن از وارثین قربانیان حادثه اخیر به نمایندگی از دیگران گفت گروه های مسلح از هفت سال پیش بدین سو دست به کشتار بی رحمانه مردم در این ولایت می زنند که جنایات این گروه اخیرا بی سابقه بوده است.

او کشته شدن عضو دیوان عامه غور، چهار تن از کارمندان مدیریت ترافیک، چهارده غیرنظامی در ماه مبارک رمضان و شهادت سربازان اردوی ملی کشور و اخلال در نظم عامه و اختطاف را از جمله موارد این جنایت ها عنوان کرد.

وی همچنین علاوه کرد که تنها در قریه کاسی این ولایت، ۲۷ ساکن به شهادت رسیده، و بیش از ۵۵۰۰ راس گوسفند از این قریه توسط گروه های مسلح به سرقت رفته است، که مردم این قریه هم اکنون تمام اموال و دارایی شان را از دست داده اند.

در همین حال، غلام ناصر خاضع والی غور گفت که براساس دستورات ریاست جمهوری، هم اکنون عملیات های مختلفی در مناطق مختلف این ولایت در جریان است و مردم نیز از نیروهای امنیتی و دفاعی به طور کامل حمایت و پشتیبانی می کنند.

آقای خاضع همچنین به برخی مشکلات و نیازمندی های مردم در ولایت غور اشاره کرد و گفت که چالش های اساسی این ولایت، نبود راه های مواصلاتی با دیگر ولایات، نبود برق کافی، کمبود زمینه های رشد زراعتی، نبود مواد ساختمانی لازم و همچنین مواد ارتزاقی، بیکاری، کمبود نیروی پولیس و کثرت گروه های ترویستی می باشد.

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور نیز پس از استماع گزارشات و مشکلات مردم غور از آنها مهلت چند ماهه خواست تا بسته های کمک های انکشافی برای این ولایت را تدارک ببیند.

آقای غنی همچنین گفت که به هریک از خانواده های حادثه اخیر، مبلغ یکصد هزار افغانی کمک شده است، و آنها همچنان مورد توجه دولت قرار دارند.

رئیس جمهوری تصریح کرد که از این پس تمرکزی بیشتری روی ولایات محروم و دورافتاده خواهد داشت، تا مشکلات و نیازمندی های مردم را از نزدیک بررسی کرده و برای حل آن ها اقدامی اساسی در نظر بگیرد.

لازم به ذکر است که این اولین سفر رئیس جمهوری به ولایت غور می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *