• انتشار: 16 می 2018
  • ساعت: 09:02
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 28281
پرینت

تا زمان حضور نظامی آمریکا، خشونت ها در افغانستان ادامه خواهد داشت

یک نشریه آمریکایی نوشته است که خشونت ها در افغانستان تا زمانی که آمریکا حضور نظامی داشته باشد، ادامه خواهد داشت و اعزام سربازان بیشتر نیز به تقویت جبهه مخالفان مسلح دولت خواهد انجامید.

تسنیم به نقل از نشریه آمریکایی «نشنال اینترست» نوشته است که تا زمانی که نظامیان آمریکایی در افغانستان حضور داشته باشند خشونت‌ها در این کشور نیز ادامه خواهد یافت.

پس از سال‌ها جنگ در افغانستان آمریکا باید درک کند که اعزام نظامیان بیشتر به افغانستان منجر به افزایش نیروهای مخالفان مسلح خواهد شد زیرا برخی مردم افغانستان فکر می‌کنند آمریکا در پی تحمیل دولت و ارزش‌های خود به آنان است که سبب ادامه مخالفت‌ها شده و واشنگتن را در این باتلاق نگه خواهد داشت.

در ادامه این یادداشت آمده است که صلح افغانستان توسط پاکستان صدمه دیده اما به همان اندازه نیز نقش اسلام‌آباد برای ایجاد صلح و یا پایداری آن اهمیت دارد.

نشنال اینترست با اشاره به کمک‌های مالی آمریکا به پاکستان و نقش این کشور به عنوان مسیر تدارکاتی نیروهای خارجی ناتو مدعی شد که ادامه جنگ در افغانستان برای پاکستان منافع مالی دارد و این خود مانع بزرگی برای برقراری صلح و مشوق بحران در افغانستان بوده است.

جنگ آمریکا در افغانستان در حالی به هفدهمین سالگرد آغاز خود نزدیک می‌شود که برخی کارشناسان باور دارند که واشنگتن در پی پایان دادن به این جنگ نیست زیرا در اینصورت پایگاه‌های نظامی خود در این کشور را از دست خواهد داد، بنابراین کاخ سفید بهترین راهبرد را حفظ بحران برای حفظ پایگاه‌های نظامی‌اش می‌داند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *