• انتشار: 6 اکتبر 2018
  • ساعت: 10:55
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 29633
پرینت

تأکید اشرف غنی بر افزایش حضور زنان در ادارات دولتی

اشرف غنی در دیدار با فعالین حقوق زنان گفت:زنان ولایت بلخ دارای ظرفیت‌های خوب هستند و باید در جای مناسب از آنها استفاده شود.

اشرف غنی رئیس‌جمهور در سفرش به ولایت بلخ با شماری از فعالین عرصۀ حقوق زنان دیدار کرد.

در این دیدار زنان مشکلات و خواسته‌های شان را در بخش های افزایش سهم زنان در تشکیلات ادارات دولتی، ایجاد فرصت‌های کاری برای زنان، نبود کودکستان در محیط‌های کاری و کاهش خشونت علیه زنان با رئیس جمهور مطرح کردند.

اشرف غنی نیز در این دیدار از تلاش‌های زنان ولایت بلخ در بخش‌های مختلف اظهار سپاس کرده و گفت: زنان ولایت بلخ دارای ظرفیت‌های خوب هستند و باید در جاهای مناسب از آنها استفاده شود.

رئیس جمهور به نقش و سهم مؤثر زنان در تولید محصولات کشاورزی و صادرات اشاره کرد و تصریح کرد: باید بر چند بخش خاص در زراعت تمرکز کرد که این امر موجب افزایش صادرات افغانستان خواهد شد.

وی سهمگیری بیشتر زنان را در ادارات دولتی مهم خواند و گفت: تمامی رؤسای که بیشتر از ۵ سال در اداره کار کردند، کنار گذاشته شده و برای زنان فرصت لازم برای رقابت داده می شود و اینکه برای زنان ۱۰ امتیار نسبت به مردان در نظر گرفته خواهد شد.

وی در پایان به زنان زندانی اشاره کرد و گفت: تلاش می کنیم تا پرونده آنها دوباره بررسی شده و در این امر برای آنها تخفیف در نظر گرفته شود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *