• انتشار: ۱۰ عقرب ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۴:۵۲
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 3979
پرینت

“بیکاران” دروازه وزارت “کار” را بستند!

شماری از اعضای “جنبش علیه بیکاری” امروز طی تظاهراتی در کابل، دروازه وزارت کار و امور اجتماعی را بر روی کارمندان بستند.

تظاهرکنندگان با شعارهای “ع و غ حیا کن، ملت را رها کن ” و “دولت بیمار، ملت بیکار” مقابل وزارت کار و امور اجتماعی تحصن کردند و دروازه را به روی کارمندان بستند.

آنان می گویند که دروازه وزارت کار و امور اجتماعی را بسته و تا زمانی که به خواست آنها رسیدگی نشود؛ به هیچ یک از کارمندان این وزارت اجازه ورود نخواهند داد و شبانه روز در پشت درهای وزارت خواهند ماند.

اعضای این نهاد گفته اند که خواست اول آنان اشتغال‌زایی است که اولویت نخست دولت وحدت ملی اعلام شده بود و دولت مسوولیت دارد که زمینه اشتغال برای شهروندان افغانستان را فراهم سازد.

خواست دیگر نهاد این است که تمام کسانی که به سن بازنشستگی/تقاعد رسیده‌ اند؛ متقاعد شوند و تمام پست‌های خالی در نهادهای دولتی به منظور کاریابی و جلوگیری از فرار جوانان از کشور اعلام و افراد واجد شرایط در آن استخدام شوند.

علی افتخاری، سخنگوی وزارت کار و امور اجتماعی نیز تایید کرد که تظاهرکنندگان به کارمندان این وزارت اجازه ورود نداده‌ اند.

این معترضین نزدیک به ۲ ماه بدین در مقابل شورای ملی دست به تحصن زده بودند اما تاکنون کدام اقدام مشخصی از سوی نهادهای دولتی صورت نگرفت.

گفتنی است که دو تیم “تحول و تداوم” و “اصلاحات و همگرایی” در مبارزات انتخاباتی خود بیشترین تمرکز روی جوان و اشتغال زایی داشتند اما با تشکیل حکومت وحدت ملی وضعیت کار بدتر نیز شد.

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. […] منبع خبر […]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *