• انتشار: ۵ ثور ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۵:۵۷
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 8971
پرینت

بیش از ۳۰ دانشجوی دانشگاه ننگرهار به حبس محکوم شدند

دادگاه استیناف ننگرهار، ۳۱ دانشجویی که توسط امنیت ملی بازداشت شده بود به جرم توهین به پرچم کشور به ۵ سال حبس محکوم کرد.

شیرین محمد، دادستان در جریان محکمه این دانشجویان گفت که این افراد در پیوند به توهین به پرچم ملى کشور در روز تظاهرات، عضویت در گروه های مخالفان مسلح دولت و تبلیغات ضد دولت بازداشت شده بودند.

آقای محمد اضافه کرد، صورت دعوا و معلومات جمع آورى شده را با اشتراک کنندگان جلسه در میان گذاشت و خواهان مجازات قانونى به متهمان شد.

هییت قضایی دادگاه استیناف نیز با استماع دلایل دادستان بر اساس ماده ۱۲۴ قانون جزا هر نفر را به ۵ سال حبس محکوم کرد که مدت حبس آنان از تاریخ بازداشت شان محسوب می شود.

گفتنی است که این افراد چند ماه پیش در تظاهراتی با حمل بیرق های گروه تروریستی داعش و گروه شورشی طالبان و سوزاندن بیرق کشور اقدام کرده بودند.

وکلای مدافع این دانشجویان مدعی بودند که موکلین شان بی گناه هستند.

عطاءالله خوگیانى سخنگوى والى ننگرهار اما از فیصلۀ محکمه ابراز خوشى کرد و گفت که نیروهاى امنیتى بعد از تظاهرات، شمار زیادى از دانشجویان را بازداشت کرده بودند.

آقای خوگیانی گفت که این افراد عاملان اصلی شناخته شده اند و به سزای اعمالشان خواهند رسید.

ذبیح الله غازى محصل دانشکده ی زبان و ادبیات دانشگاه ننگرهار گفت که دانشگاه ننگرهار، در سابق از نام خوب برخوردار بود؛ اما همچو تظاهراتی باعث بدنامى دانشگاه شد.

این دانشجوی دانشگاه ننگرهار نیز از فیصلۀ محکمه ابراز خوشى کرد و گفت که بعد از این فیصله، باید جلو همچو تظاهرات در دانشگاه گرفته شود.

گفتنی است که روز گذشته نیز، معروف راسخ، استاد دانشکده شرعیات دانشگاه کابل به اتهام تبلیغ علیه دولت و همکاری با گروه های تروریستی بازداشت شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *