• انتشار: ۳ دلو ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۷:۴۸
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 17835
پرینت

بیش از ۷ هزار سگ ولگرد در سال جاری در کابل نابود شده‌اند

شهرداری کابل می گوید که در سال جاری به منظور پاک سازی شهر و مشکل های ناشی از سگ های ولگرد؛ ۷۱۱۸ قلاده سگ ولگرد را نابود کرده است.

رشد بی رویه سگ های ولگرد در شهر کابل، علاوه بر بروز بیمارهای میکروبی، ممکن است بیماری “هاری” نیز بر اثر سگ گزیدگی/ گاز گرفتن سگ دامن گیر شهروندان شود.

شهرداری کابل همچنین گفته است که با همکاری یک نهاد خصوصی بعد از این سگ های ولگرد را نیز واکسن و عقیم می کنند تا مانع زادوولدشان شود.

گفتنی است در مسیر دریای کابل و در برخی از خیابان های شهر، هزاران سگ ولگرد در بین اجتماع گشت و گذار می کنند و گه گاهی نیز به شهروندان نیز حمله می کنند.

از سوی دیگر شهرداری کابل گفته است که در سال جاری خورشیدی، نزدیک به یک میلیون متر مکعب زباله و بیش از ۵۵۰ هزار متر مکعب فاضلاب را از سطح شهر خارج کرده است.

پاک کاری کانال های شهری، ترمیم وسایط، جابه‌جایی سطل های زباله و ده ها کار دیگر از دیگر اقدام های شهرداری کابل در جهت پاک سازی شهر است.

شهر کابل با جمعیت تخمینی ۵ میلیون تن، یکی از آلوده ترین شهرهای کشور است که در ان کمتر خیابانی مشاهده می شود که تل انبارهای از زباله وجود نداشته باشد. با وجود اعتراض های شهروندان، فعالان مدنی و اعضای مجلس نمایندگان شهرداری هنوز موفق نشده است که به طور کامل شهر را عاری از زباله کند.

قابل ذکر است که شهروندان کابلی نیز با شهرداری همکاری نمی کنند و زباله های خود را هر آنجایی که خواستند، خارج از خانه می ریزند. برای جلوگیری از این کار نیاز به فرهنگ سازی درست است. شهرداری تصمیم گرفته است که چندین کلیپ و تبلیغ تهیه و از طریق رسانه ها برای فرهنگ سازی منتشر کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *