• انتشار: 16 آگوست 2017
  • ساعت: 14:48
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 23607
پرینت

بیش از ۴۰ جسد در سه گور دسته جمعی در میرزاولنگ کشف شد

مقام های امنیتی و دولتی در میرزاولنگ می گویند که بعد از تصرف این روستا از چنگ گروه تروریستی طالبان، سه گور دسته جمعی را کشف کرده اند که بیش از ۴۰ تن در آنجا مدفون بوده اند.

گروه تروریستی طالبان حدود دو هفته پیش به روستای میرزاولنگ در ولسوالی صیاد ولایت سرپل حمله کردند و نزدیک به ۵۰ تن را تیرباران کرد.

دو روز پیش، نیروی امنیتی و دفاعی کشور این روستا را از چنگ گروه تروریستی طالبان پس گرفتند.

ذبیح الله امانی سخنگوی والی ولایت سرپل روز سه شنبه به خبرگزاری فرانس پرس گفته است: «تا اکنون سه قبر دسته جمعی را کشف کرده ایم که در آنها اجساد ۴۲ تن به شمول سه کودک دفن گردیده بودند.»

قبل از آن اهالی این روستا و مقام های محلی گفته بودند که حدود ۵۰ تن از اهالی این روستا توسط طالبان و تروریست های داعش تیرباران گردیده و نیز سربریده شده اند.

بر اساس اعلامیه ای که دفتر مطبوعاتی ولایت سرپل منتشر کرده است، قرار است قربانیان این رویداد، دوباره در نزدیکی شهر تدفین شوند.

پس از حمله تروریست ها در آغاز ماه اگست بر این روستا، و در پی درگیری های چندین روزه میان گروه های مذکور و نیروی نظامی، به روز دوشنبه چهاردهم ماه روان میلادی، نیروی امنیتی و اردوی مؤفق به عقب راندن این گروه شدند.

براساس گزارش ارتش در این درگیری ها دست کم ۵۰ تروریست نیز به قتل رسیده اند.

تا اکنون خیلی به ندرت دیده شده است که گروه طالبان با همدستی با گروه داعش در افغانستان فعالیت نمایند.

گفتنیست که  در قتل عام روستای میرزاولنگ قربانیان این جنایت متعلق به قوم هزاره و شیعه مذهب بوده اند.

پس از حمله گروه های تروریستی بر روستای میرزااولنگ در سرپل، هفته گذشته ۲۳۵ گروگان آزاد گردیدند؛ آزاد شدگان نیز چشم دیدهای شان از خشونت های وحشتناک گروه های تروریستی به رسانه ها بیان داشته اند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *