• انتشار: 11 جولای 2017
  • ساعت: 15:55
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 22504
پرینت

بیش از ۱۵ هزار لیتر تیزاب در هرات نابود شد

بر اساس فیصله محکمه ابتدائیه مرکز عدلی وقضایی مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر مقدار (۱۵۳۴۰) لیتر تیزاب امروز ۲۰ سرطان در ولایت هرات محو وحریق گردید.

مواد کیمیاوی یاد شده ازنوع تیزاب (استیک انهایدراید) بود که به منظور استفاده در ترکیب هیروئین در داخل (۷۶۷) بشکه ( ۲۰ ) لیتری از سرحدات غربی کشور وارد ولایت هرات شده و توسط پولیس مبارزه با مواد مخدر ولایت هرات کشف و ضبط شده بود.

مواد متذکره به اساس اطلاعات قبلی حین انتقال، کشف و ضبط شده که قیمت مجموعی آن بیشتر از بیست و سه میلیون و پنجصد هزار افغانی می شود.

قابل یاد آوری است که پولیس در پیوند به این قضیه دو تن از باشندگان ولایت های قندهار و هرات را بازداشت و غرض تعقیب عدلی و قضایی به مرکز عدلی و قضائی مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر فرستاده است.

این درحالی است که در جریان ربع اول  سال ۱۳۹۶، جمعاً ۱۲۶ قضیه به مظنونیت ۱۵۶ تن به شمول ۴ موظف خدمات عامه،۳  تبعه خارجی و ۴ خانم مظنون به جرایم مسکرات و مواد مخدر از سراسر کشور به این مدیریت مواصلت ورزیده که بررسی ابتدائی تمامی قضایا در روشنائی قانون مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدر تکمیل و جهت تحقیقات بیشتر و تعقیب عدلی به ریاست عمومی څارنوالی اختصاصی مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدر ارسال شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *