• انتشار: 20 جولای 2017
  • ساعت: 16:20
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 22784
پرینت

بیش از ۱۰۰ دهشت افگن در نقاط مختلف کشور به هلاکت رسیدند

وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که طی ۲۴ ساعت گذشته در پی راه اندازی چندین عملیات مشترک تهاجمی و تعرضی بیش از ۱۰۰ دهشت افگن  به شمول ۲۸ تن داعشی و ۲ تن اعضای  گروه تروریستی القاعده کشته ، ۶۱ تن زخمی و ۶ تن دستگیر شده اند.

اعلامیه ای که وزارت دفاع منتشر کرده گفته شده است که این عملیات مشترک در ولایات ننگرهار، کاپیسا، پروان، خوست، غزنی، لوګر، پکتیا، پکتیکا، زابل، ارزگان، فراه، هرات، کندز، فاریاب، بغلان، بدخشان و هلمند راه اندازی شده بود.

در اعلامیه نوشته شده است که در نتیجه عملیاتی در ولسوالی های شاه جوی، ارغنداب و شینکی ولایت زابل ۳۶ دهشت افگن بشمول ۲ تن از اعضای گروه تروریستی القاعده هلاک، ۲۸ تن دیگرشان  زخمی، یک دیپوی جنگ افزار، با ۷ عراده موتر سایکل، دو عراده موتر داتسن و مخفیگاه های شان تخریب و ۳ عراده موتر سایکل با تعداد از تجهیزات جنگی به دست نیروی عملیاتی افتاده است .

همچنین در عملیات تعرضی وتصفیه ای مشترک در ولسوالی ناوه ولایت هلمند ۱۸ تن از جنگجویان طالبان کشته، ۳ نفر  زخمی و یک دیپوی تجهیزات جنگی و مخفیگاه های آنها از بین برده شده یک میل کلاشینکوف، ۷ حلقه ماین، با سایر تجهیزات جنگی بدست آمده است.

در عملیات تعرضی در ولسوالی ارگو ولایت بدخشان ۳ نفر دشمن کشته و ۳ تن دیگر زخمی شده، و در اثر ضربات هوایی در  منطقه حضرت سلطان در حومه شهر کندز  ۹ تن هراس افگن کشته و ۶ تن دیگر زخمی شده اند .

بهمین تر تیب در نتیجه عملیات خاص که بالای لانه های دهشت افگنان در ولسوالی لعلپور ولایت ننگرهار اجرا شد ۴ نفر از تروریستان داعشی کشته و یک مخفیگاه آنها تخریب، یک میل کلاشینکوف با سایر تجهیزات جنگی به دست نیروی عملیاتی افتاد. در عملیات تصفیه ای در حومه شهر جلال آباد و ولسوالی بگرام ولایت پروان ۳ نفر با دو میل سلاح دستگیر شده اند.

همچنان در عملیات مشترک در منطقه میرزا  ولسوالی اندر ولایت غزنی ۵ تن دهشت افگن هلاک و ۷ تن دیگر زخمی شده اند و در عملیات جداگانه دیگر، ۳ تن ماین‌گذار در قریه مچانخیل ولسوالی یحی خیل  ولایت  پکتیکا با ماینهای دست داشته شان دستگیر شده اند.

وزارت دفاع می گوید که اردوی ملی به عنوان نیروی دفاعی کشور با تمام توان، حاضر به هر نوع قربانی برای تامین امنیت و آرامش مردم بوده و به خاطر از بین بردن تروریستان عزم و اراده قوی دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *