• انتشار: 16 آگوست 2017
  • ساعت: 16:17
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 23618
پرینت

بیست و هشت قربانی روستای میرزاولنگ دفن شدند

پیکر سربریده و سلاخی شده ای ۲۸ شهید منطقه میرزاولنگ ولسوالی صیاد ولایت سرپل که توسط جنایتکاران و تروریستان گروه طالبان به شهادت رسیده بودند با حضور مقام های دولتی، بزرگان و اشتراک گسترده باشندگان ولایت سرپل پس از ادای نماز جنازه، به خاک سپرده شد.

گروه تروریستی طالبان حدود دو هفته پیش به روستای میرزاولنگ در ولسوالی صیاد ولایت سرپل حمله کردند و نزدیک به ۵۰ تن را تیرباران کرد.

مقام های امنیتی و دولتی در میرزاولنگ می گویند که بعد از تصرف این روستا از چنگ گروه تروریستی طالبان، سه گور دسته جمعی را کشف کرده اند که بیش از ۴۰ تن در آنجا مدفون بوده اند.

محمد ظاهر وحدت والی سرپل امروز چهارشنبه هنگام دفن شهدای روستای میرزاولنگ خطاب به جامعه جهانی و ائتلاف بین المللی گفت که شما که برای مبارزه با تروریسم به افغانستان امده اید، مگر بیش از این جنایت وجود دارد؟ مگر بیش از این سند می خواهند؟

آقای وحدت همچنین تاکید کرد که از دولت و جامعه جهانی می خواهم که مردم روستای میرزاولنگ را حمایت کنند.

والی سرپل همچنین گفت که از مردم نیز می خواهم که در کنار نیروی امنیتی و دفاعی خود ایستاد شوند اگر نشوند انچه که در روستای میرزاولنگ رویداده است، ممکن است به جاهای دیگر سرایت کند.

او خاطر نشان کرد که من انچه که در سرپل و به خصوص روستای میرزاولنگ می گذشت پیش از این بیان کرده بودم اما توجهی به این صورت نگرفت.

گفتنی است که گروهی جنایتکار و تروریستی طالبان نزدیک به ۵۰ تن را در روستای میرزاولنگ تیرباران کرده بود و اکثر خانه های این روستا بر اثر حمله تروریستان عاری از سکنه است.

اهالی این روستا و مقام های محلی نیز گفته اند که حدود ۵۰ تن از اهالی این روستا توسط طالبان و تروریست های داعش تیرباران شده و سربریده شده اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *