• انتشار: 4 جولای 2017
  • ساعت: 13:57
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 22219
پرینت

بیست و نه عضو گروه طالبان در فراه و ارزگان به پولیس تسلیم شدند

وزارت امور داخله اعلام کرده است که ۲۹ جنگجو وابسته به طالبان با مقداری جنگ افزار در ولایت های فراه و ارزگان به نیروی پولیس ملی تسلیم شدند.

خبرنامه ای که این وزارت امروز چهارشنبه منتشر کرده گفته شده که یک گروه ۱۸ نفری جنگجویان وابسته به طالبان بعد از کشتن فرمانده‌اشان درقریه توخی ولسوالی دهراود ولایت ارزگان به نیروی پولیس ملی تسلیم شده اند.

گروه‌های یاد شده در گذشته در ولسوالی دهراود ولایت ارزگان مصروف فعالیت های ضد دولتی بودند و در هنگام تسلیم شدن به پولیس ملی تعهد کردند که برای صلح و پی گرفتن یک زندگی صلح آمیز و همکاری با نیروی امنیتی کشور تلاش خواهند کرد.

به نقل از خبرنامه، همچنان یازده تن از جنگجو وابسته به هراس افگنان در ولایت فراه دست از مخالفت مسلحانه علیه مردم و نظام افغانستان برداشته وبه نیروی پولیس ملی تسلیم شده اند.

خبرنامه می افزاید که این افراد در گذشته در گروه تروریستی ملا عبدالحمید ولسوال نام نهاد هراس افگنان طالبان برای ولسوالی بالابلوک ولایت فراه فعالیت می کردند.

این گروه، ۱۱ میل اسلحه و مقدار مهمات را در هنگام تسلیمی به نیروی پولیس ملی تحویل داده اند.

وزارت امور داخله می گوید که تسلیم شدن این گروه‌ها به دولت، تاثیر خوبی بر وضعیت امنیتی خواهد گذاشت وثابت می سازد که دوام مخالفت مسلحانه در برابر نیروی امنیتی و مردم افغانستان باطل بوده واین افراد تعهد کردن که دیگر فریب بیگانگان را نخواهند خورد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *