• انتشار: ۶ اسد ۱۳۹۵
  • ساعت: ۲۱:۴۶
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 11516
پرینت
جنبش روشنایی

به کمیسیون حقیقت یاب باور نداریم/ ۸۳ کمیسیون حقیقت یاب ولی بی نتیجه تشکیل شده

جنبش روشنایی و خانواده شهدا، نتیجه تحقیق کمیسیون حقیقت یاب از سوی حکومت در مورد بررسی حادثه خونین دوم اسد را مردود اعلام کرد.

 

احمد بهزاد از اعضای جنبش روشنایی امروز چهارشنبه نشستی مطبوعاتی گفت که در فاجعه دوم اسد حکومت خود متهم است و متهم نمی تواند به عنوان دادستان قضیه را بررسی کند.

آقای بهزاد علاوه کرد، کمیسیون باید متشکل از نهادهای بین المللی و دولت باید در حضور جهانیان به این پرسش پاسخ‌گو باشد.

او علاوه کرد که بعد از ان که معترضان ساحه را ترک کرد، نیم ساعت بعد حکومت دست به پاکسازی شواهد زد که این عمل دولت شک بر انگیز است.

داود ناجی از دیگر عضوهای جنبش روشنایی نیز گفت که در سایر ممالک دنیا مرسوم است که محل حادثه تا چندین روز حصار کشی می شود و شواهد جرم پاک نمی شود.

داوود ناجی، اضافه کرد که این بار نمی‌گذاریم خون زیادتر از هشتاد شهید جنبش روشنایی در لابلایِ تحقیقات فریب کارانهِ دولت خشک شوند.

ناجی همچنان خاطر نشان کرد که ﺩﺭ ﻃﻮﻝ حکوﻣﺖ ﻏنی ۸۳ کمیسیون ﺣقیقت ﯾﺍﺏ ﺗشکیل ﺷﺪﻩ اما هیچ ﮐﺩﺍﻡ ﻧتیجه ای ﻣﻠﻤﻮﺱ ﻧﺪﺍﺷﺘﻪ ﺍﺳﺖ و ﻓﻘﻂ ﺑﻪ ﭼﺷﻢ ﻣﺮﺩﻡ خاک زدن است.

وی همچنین علاوه کرد که ۷۲ ساعت پیش تظاهرات مجوز رسمی از سوی نهادهای امنیتی صادر شده بود.

ناجی گفت که این دو مقام امنیتی – فرمانده پولیس و گارنیزیون کابل- پیش از تظاهرات به شورا آمدند و تاکید کردند که ما امنیت ۱۰ مسیر را تامین نمی توانیم و شما فقط به مسیر مصلای شهید مزاری- دهمزنگ اکتفا کنید.

ما به این خواست نهادهای حکومتی گردن نهادیم اما باز هم حکومت در این مورد کوتاهی کرده است و در روز تظاهرات تعداد نیروهای امنیتی بسیار کم بود.

جنبش روشنایی در این نشست مطبوعاتی گفت که اقدامات بعدی جنبش روز جمعه در مراسم روز هفتم شهدا اعلان خواهد شد.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *