• انتشار: ۱۲ ثور ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۲:۴۶
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 27936
پرینت

به فرزندان خبرنگارانی که در حملات کشته می شوند، بورسیه تحصیلی داده می شود

محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری کشور به دنبال حمله تروریستی روز دوشنبه که در آن دست کم ۹ خبرنگار جان خود را از دست دادند، نشستی اضطراری با برخی فعالان رسانه ها برگزار کرد.

دفتر مشاور امنیت ملی رئیس جمهور در خبرنامه ای نوشته است که این نشست اضطراری شب گذشته (سه شنبه) با ریاست محمد حنیف اتمر و اشتراک اعضای رسانه ها، فدراسیون رسانه ها و برخی مقامات ارشد امنیتی برگزار گردید.

براساس این خبرنامه، آقای فهیم دشتی به نمایندگی از فدراسیون رسانه ها برخی پیشنهادات، درخواست ها و نگرانی های رسانه ها را به آقای اتمر ارائه کرد.

خبرنامه مذکور علاوه می کند که فدراسیون رسانه ها و کمیته مشترک بر لزوم تامین امنیت خبرنگاران و حمایت از خانواده های خبرنگاران متاثر از حملات تروریستی تاکید ورزیدند.

آقای اتمر نیز در این نشست گفت که خواسته ها و پیشنهادهای فدراسیون رسانه ها قابل توجیه است و سپس به نهادهای مربوطه هدایت داد تا اقدامات لازم را برای تامین امنیت ژورنالیست ها روی دست بگیرند.

وی همچنین هدایت داد تا مکانیزم و برنامه ای مشخص برای حمایت از خانواده های خبرنگارانی که در حملات تررویستی کشته می شوند، ایجاد گردد.

مشاور امنیت ملی رئیس جمهور همچنین گفت که دولت ترتیبی را اتخاذ می کند تا به موجب آن برای فرزندان خبرنگارانی که جان خود را در حملات از دست می دهند، بورسیه های تحصیلی اعطا گردد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *