• انتشار: 11 آوریل 2018
  • ساعت: 12:15
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 27398
پرینت
رییس اجراییه:

«به عودت‌ کنند‌گان و بیجاشد‌گان در ولایت مربوطه ‌شان زمین توزیع شود»

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجراییه کشور گفته است که با در نظر داشت شرایط امنیتی و اجتماعی در ولایات، برای عودت کنندگان، بیجاشدگان و خانواده های شهدای نیروهای امنیتی در ولایات مربوطه شان زمین توزیع گردد.

دفتر مطبوعاتی ریاست اجراییه با نشر خبرنامه ای نوشته است داکتر عبدالله عبدالله روز گذشته (سه شنبه) در نشست کمیتۀ اجرایی بیجاشد‌گان و عودت‌کنند‌گان با اشاره به تصویب پلان طرح توزیع زمین در کابینه گفت که با درنظرداشت شرایط امنیتی و اجتماعی در ولایات، ترجیحا باید زمین به عودت‌کنندگان، بیجاشدگان و خانواده ‌های شهدای نیروهای امنیتی در ولایات مربوطه شان توزیع شود.

آقای عبدالله با قدردانی از تلاش ‌های کمیتۀ اجرایی بیجاشدگان و عودت‌ کنندگان افزود که زمین باید به کسانی توزیع شود که دارای تذکرۀ تابعیت افغانستان باشند.

رییس اجراییه کشور خاطر نشان ساخت: «حکومت در گذشته از نداشتن برنامۀ عمل در زمینۀ رسیدگی به بیجاشدگان رنج می‌ برد؛ اما خوش ‌بختانه با تدوین چارچوب ملی بیجاشدگان و عودت ‌کنند‌گان، گام بسیار مهم در راستای رسیدگی به مطالبات و نیازمندی ‌های بی‌جاشد‌گان برداشته شده است.»

داکتر عبدالله در بخشی از صحبت ‌هایش با بیان این ‌که حکومت در زمینۀ رسیدگی به وضعیت مهاجرین بی‌ تفاوت نبوده است، تصریح کرد که در دیدار با نخست ‌وزیران پاکستان و ترکیه دربارۀ مطالبات مهاجرین و رسیدگی به نیازمندی ‌های آن‌ها صحبت‌ های همه‌جانبه ای داشته‌ است.

رییس اجراییه تأکید کرد که از هیچ تلاشی در راستای رسیدگی به خواست ها و مطالبات مشروع مهاجرین، عودت کنندگان و بی جاشدگان دریغ نخواهند کرد.

در نشست کمیتۀ اجرایی بیجاشدگان و عودت ‌کنندگان، در پیوند به پلان یک سالۀ ۷۰۰ هزار عودت ‌کننده از پاکستان و ۴۰۰ هزار عودت کننده از ایران در سال ۲۰۱۸ بحث شد و فیصله گردید که این پلان‌ها باید برای چهار سال تنظیم شوند.

قرار است پلان جامع عودت‌کنندگان تا ۱۵ روز دیگر نهایی گردد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *