• انتشار: 13 دسامبر 2015
  • ساعت: 16:09
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 5112
پرینت
وزارت انرژی و آب:

شرکت پاکستانی سازنده بند پاشان مفاد قرارداد را عملی نکرده

وزارت انرژی و آب می گوید که پیمانکار پاکستانی سازنده بند پاشان ولایت هرات بر بنیاد قرارداد تاکنون مفاد قرارداد را عملی نکرده است.

وزارت انرژی و آب به منظور بررسی و کنترول کیفیت اعمار بند، تعدادی از متخصصان بندسازی را مسئول نظارت از این بند موظف کرده است که موظفان این گزارش را به وزیر ارایه کردند.

ویس آریا مسئول کنترول بند پاشدان می گوید که شرکت پاکستانی که بند پاشدان را می سازد باید از چگونگی ساخت دیواره پشت بند (Cut off wall)  اطمینان کامل دهد و روش ساخت آنرا باید با جزئیات به وزارت گزارش دهد.

علی احمد عثمانی، وزیر انرژی و آب گفت که کیفیت در ساخت این بند برای وزارت انرژی و آب بسیار مهم است.

آقای عثمانی به مسئول نظارت کننده ساخت بند پاشدان هدایت داد تا به این شرکت بر بنیاد قانون تدارکات هشدارنامه داده شود تا تمام تعهدات که در قرارداد نموده است اجرایی کند. در غیر آن صورت سر و کار این پیمانکار با کمیته تدارکات ملی دولت خواهد بود.

وزیر انرژی و آب در ادامه گفت. شرکتی که بند را می سازد باید بگونه روشن تمام مسایل فنی را با متخصصان وزارت در میان بگذارد و از سوی دیگر تمام ماشینری و امکانات مورد نیاز در ساخت این بند باید سر ساحه فعال باشد.

آقای عثمانی افزود روش های اعمال فشار روی وزارت نادرست است و بهتر است که شرکت های قراردادی به مسایل به روش علمی، فنی نگاه کنند و از روش های نادرست اعمال فشار صرف نظر نمایند.

وی در ادامه گفت، این شرکت در سال روان نزدیک به ۹ میلیون دالر را دریافت کرده است و باید بدون هیچ معطلی و به گونه دوامدار به ساخت بند بپردازد.

وزیر انرژی و آب با اشاره به روش همکاری این شرکت با وزارت افزود، رفتار شرکت های که با وزارت قرارداد دارند باید مطابق به قانون تدارکات دولت باشد بنابراین هیچگونه اعمال فشار پذیرفتنی نیست.

بند پاشدان ولایت هرات

قابل یاد آوریست بند پاشدان در ولایت هرات و روی دریای هریرود ساخته می شود و هزینه ساخت بند پاشدان نزدیک به ۱۱۷ میلیون دالر است و پس از تکمیل کار ساخت بند پاشدان، از آن به هدف کنترول سیلاب ها، ایجاد فضای سبز، آبیاری ۶۵ هزار جریب زمین و تولید چهار میگاوات برق استفاده می شود.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *