• انتشار: ۶ قوس ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۳:۳۱
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 4685
پرینت

به بیجاشدگان در کندهار یک نمره زمین تعلق می گیرد

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در بازدید از ولایت کندهار گفت به خانواده های هر یک از بیجاشدگان در ولایت کندهار یک نمره زمین تعلق می گیرد.

سید حسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان که به منظور بررسی وضعیت مهاجرین به ولایت کندهار سفر کرده بود در دیدار با والی کندهار گفت خط اندازی شهرک پنجوایی که پیش تر از سوی دولت برای مهاجرین منظور گردیده بود هم اکنون تکمیل شده و بزودی به خانواده های هر یک از بیجاشدگان در ولایت کندهار یک نمره زمین داده می شود.

آقای بلخی در این دیدار همچنین گفت تمامی نیازمندهای این شهرک پس از بررسی، با همکاری نهادهای ملی و بین المللی حل خواهد شد.

وی همچنین تعهد کرد که سیستم آبرسانی این شهرک بزودی فعال خواهد شد و دیواری به منظور جلوگیری از سیلاب ها در این شهرک ساخته می شود.

آقای بلخی گفت”بر اساس فرمان رییس جمهور، باید به خانوداه های هر یک از بیجاشدگان و عودت کنندگان در ولایت های شان یک نمره زمین توزیع گردد که در کندهار ۲۴۰۰ جریب زمین برای بیجاشدگان و عودت کنندگان اختصاص یافته است که تاکنون توزیع نگردیده است.”

وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان به رسانه ها گفت بی جاشده هایی که علاقمند به برگشت به مناطق اصلی خود هستند زمینه انتقال آنها را وزارت فراهم میسازد و پس از برگشت برای آنان یک نمره زمین در مناطق اصلی شان توزیع میگردد.

به گفته وی اما کسانیکه نمی خواهند برگشت کنند تلاش خواهد شد در ولایت کندهار برای آنان زمینه سرپناه مساعد  شود.

گفتنی است که در این دیدار، رییس حوزه ای (UNHCR) در کندهار در ایجاد زیر ساخت های این شهرک وعده همکاری سپرد.

رئیس احیا و انکشاف دهات ولایت کندهار نیز آمادگی خود را برای ساختن دیوار استنادی، کلنیک و سایر نیازمندی های این شهرک اظهار کرد و تعهد کرد که مشکل آب صحی شهرک را حل خواهند کرد.

در یک نشست جداگانه نیز نمایندگان مهاجرین ولایت کندهار مشکلات خود را با وزیر امور مهاجرین شریک ساختند و خواهان سرپناه و کمک های بشری به مهاجرین گردیدند.

سید حسین عالمی بلخی پس از استماع مشکلات آنان تعهد کرد که با همکاری نهاد های ملی و بین المللی به مشکلات آنها رسیدگی خواهد کرد.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *