• انتشار: ۱۱ سنبله ۱۳۹۶
  • ساعت: ۰۹:۳۷
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 23953
پرینت
غنی خطاب به دانشجویان و دانش‌آموزان خوابگاه‌ها:

به افکاری که تفرقه ایجاد می کنند، توجه نکنید/ تدریس در دانشگاه کابل با دو زبان شود

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری در دیدار عیدی خود با دانشجویان و دانش‌آموزان خوابگاه های کابل گفت که به افکاری که تفرقه ایجاد می کنند، توجه نکنید.

آقای غنی، شام روز جمعه (۱۰ سنبله) به مناسب عید قربان، با دانشجویان خوابگاه های دانشگاه کابل، پلی تخنیک و تعلیم تربیه ربانی و دانش آموزان مکتب های خوشحال خان و رحمان بابا در ارگ دیدار و گفتگو کرد.

او خطاب به محصلان گفت که زبان افهام و تفهیم افغانستان را بیاموزند و آن این است که هیچ افغان از افغان دیگر برتر و کمتر نیست. وی تاکید کرد که فرهنگ خود را بیاموزید و زبان مشترک پیدا کنید.

محمد اشرف غنی گفت که به افکاری که تفرقه ایجاد می کنند، توجه نکنید، زیرا مهمترین سنگر دفاع افغانستان افکار شما جوانان است و هیچ کس وحدت افغانستان را صدمه زده نمی تواند تا در شما رخنه نکند.

آقای غنی افزود که شما ستون های آینده افغانستان هستید و نه تنها فردا، بلکه امروز نیز به شما تعلق دارد.

رئیس جمهوری تاکید کرد که تدریس در دانشگاه کابل به هر دو زبان رسمی کشور فراهم شود، اما تلاش صورت گیرد تا زبان وسیلۀ نفاق نشود.

او گفت که جوانان ما باید ارادۀ محکم داشته باشند تا به بحران های افغانستان را نقطۀ پایان بگذارند. وی افزود که هر کدام شما سرمایه های این کشور هستید که برای ما قوت قلب می بخشید. شما نمونه و ممثل اتحاد و وحدت ملی هستید.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد که ارگ خانۀ همه افغان ها است و من اینجا به ارادۀ شما از مردم نمایندگی می کنم. این وطن از تمام شما است و کلمۀ مسافر را برای تان استفاده نکنید.

رئیس جمهوری گفت که من از مشکلات لیلیه ها آگاه هستم. وی با اشاره بر اینکه لیلیه پوهنتون کابل مهد آینده نگری و وحدت ملی می تواند باشد، به معین وزارت تحصیلات عالی هدایت داد تا مشکلات لیلیه ها به صورت جدی حل گردد و اصلاحات لازم در آن به میان آید.

همچنان رئیس جمهوری در مورد نصاب تعلیمی گفت: نصاب پوهنتون ها به صورت جدی معیاری و اصلاح می شود و شخص خودم کمیته اصلاح نصاب تعلیمی و تحصیلی را رهبری خواهم کرد.

وی افزود که روی بهتر شدن شیوه های تحصیلی شاگرد محور و مسایل کارهای عملی و تطبیقی تلاش ها جریان دارد.

گفتنی است این دیدار در پی سلسله دیدار با شهروندان کشور با رئیس جمهوری صورت گرفت.

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *