• انتشار: 19 آگوست 2019
  • ساعت: 13:57
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 36902
پرینت
عبدالله:

بهره برداری انتخاباتی از سالروز استقلال افغانستان مورد قبول نیست

رییس اجرایی حکومت وحدت ملی می‌گوید آزادی و استقلال افغانستان، محصول جان‌بازی و فداکاری نیاکان ما از گوشه ‌گوشه این کشور است و هرگونه مصادره، بهره‌برداری گروهی و انتخاباتی از روزهای ملی به‌ویژه سالروز استقلال کشور، کاری مردود است.

عبدالله عبدالله امروز دوشنبه(۲۸ اسد) در پیام تبریکی به مناسبت صدمین سالروز استقلال افغانستان گفته است: “فرزندان این مرز و بوم، امروز نیز در سنگرهای نبرد با تروریزم برای آزادی و پاسداری از نوامیس ملی می‌رزمند و قربانی می‌دهند. مردم افغانستان ثابت کرده‌اند که از جان و مال‌شان می‌گذرند، اما اسارت، ظلم و تسلیمی را نمی‌پذیرند.”

عبدالله افزوده است، مردم افغانستان اجازه نمی‌دهند بیگانگان برای آن‌ها تعیین تکلیف نمایند و مصداق این امر مبارزات سراسری آن‌ها در دوران جهاد و مقاومت است.

وی تاکید کرد افغانستان در آستانه‌ رفتن به سوی انتخابات ریاست جمهوری قرار دارد و این انتخابات یکی از دستاوردهای مبارزات طولانی مردم است.

رییس اجرایی حکومت همچنان از کمیسیون‌های برگزاری انتخابات خواست برای برگزاری یک انتخابات شفاف، با اعتبار و عاری از تقلب، از هیچ‌نوع تلاشی دریغ نورزند.

او همچنان از نیروهای امنیتی خواست در سرکوب دشمنان و تأمین امنیت مردم و انتخابات در همکاری با مردم تلاش کنند.

عبدالله خاطرنشان کرد از تلاش‌های صلح حمایت و پشتیبانی می‌کند. او نیز از تلاش‌های ایالات متحده برای صلح استقبال کرده است.

وی همچنان در پیام خود به مردم اطمینان داد صلح به معنای معامله با دست‌آوردها و ارزش‌های مردم‌سالاری نیست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *