• انتشار: ۲۹ ثور ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۹:۲۲
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 28342
پرینت

بهرامی: ایران با طالبان در تماس است اما ارتباط با این گروه ندارد

محمد رضا بهرامی سفیر ایران در کابل در واکنش به برخی گزارش ها در خصوص دخالت ایران در ناامنی های اخیر در ولایت فراه، گفته است که کشورش با گروه طالبان در تماس است اما با این گروه هیچ ارتباطی ندارد.

محمدرضا بهرامی سفیر ایران در افغانستان امروز (شنبه) در گفتگو با آریانانیوز گفته است که کشورش با گروه طالبان در تماس است تا این گروه را تشویق به حضور در میز مذاکرات صلح با دولت افغانستان کند.

آقای بهرامی تاکید می کند که برخلاف برخی گزارش های اخیر مبنی بر دخیل بودن ایران در ناامنی های اخیر در ولایت فراه، کشورش هیچ ارتباطی با گروه طالبان ندارد.

وی گفت: «ما با طالبان تماس داریم اما هیچ ارتباطی نداریم. این به نفع ما است که سهمی در گفتگوهای صلح میان دولت افغانستان و گروه های مخالف مسلح داشته باشیم.»

سفیر ایران همچنین در پاسخ به پرسشی در خصوص اعزام اتباع افغانستان به سوریه از سوی ایران گفت که افغان ها کاملا داوطلبانه به سوریه می روند تا از مکان های مقدس در آن کشور دفاع کنند.

آقای بهرامی تصریح کرد: «ما آنها را تشویق و یا راهنمایی نکرده ایم. حضور افغان ها در سوریه کاملا ارادی و داوطلبانه است. ما خود در سوریه بنا به درخواست دولت سوریه هستیم. ما نقش مستشاری در سوریه داریم و این کار را در توافقی با دولت قانونی سوریه انجام می دهیم.»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *