• انتشار: ۱۶ عقرب ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۷:۲۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 4102
پرینت

بنیاد حامد کرزی افتتاح شد

حامد کرزی، رئیس جمهوری پیشین کشور امروز رسما آغاز به کار “بنیاد حامد کرزی” را اعلام کرد و گفت که هدف از ایجاد این بنیاد تقویت و رشد آموزش در کشور است.

او گفت که در قدم بعدی تلاش خواهد که علما، نویسندگان و ادیبان کشور را به جهان معرفی کند.

آقای کرزی در این مراسم گفت گفت که این بنیاد مطلقآ غیر سیاسی است و تنها هدف اش فعالیت های تعلیمی و فرهنگی است و زمینه تحصیل را برای کسانی فراهم می کند که بضاعت پولی ندارند.

او تاکید کرد که برای تامین مالی این بنیاد تلاش خواهد کرد که کمک‌های داخلی و بین المللی را جلب کند و تلاش خواهد کرد که به تمام جوانان افغان که استعداد دارند ولی پول ندارند، فرصت مساوی برای آموزش در داخل و خارج فراهم کند.

آقای کرزی گفت که فراهم سازی زمینه آموزش جوانان افغان در زمینه پزشکی، اینجینری و علوم از اولویت‌های بنیاد او است؛ به این دلیل که مردم کشور اکنون به این خاطر محتاج دیگران هستند که در زمینه آموزش عقب افتاده‌اند.

رئیس جمهوری پیشن، این اقدام خود را قطره‌ای در دریا دانست و گفت که متاسفانه در دهه‌های گذشته جهان به سرعت در حال توسعه بود ولی افغانستان نه تنها توسعه نیافت که هر روز عقب مانده تر نیز شد و اکنون برای رسیدن به کاروان توسعه جهانی نیاز است که اسب این کشور چهار نعل بتازد.

حامد کرزی نخستین رئیس جمهوری منتخب افغانستان پس از سیزده سال زمامداری، یک سال قبل جای خود را به محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری داد.

 

۲ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. […] منبع خبر […]

  2. انجینیر فریداحمد در تاریخ ۱۹ دلو ۱۳۹۴:

    آدرس بنیاد کرزی صاحب را لطف نموده با بنده شریک سازید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *