• انتشار: 14 آوریل 2018
  • ساعت: 12:42
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 27451
پرینت

بمباران سوریه از سوی آمریکا، انگلیس و فرانسه سه زخمی برجای گذاشت

ارتش سوریه اعلام کرده که در پی بمباران کشورهای آمریکا، انگلیس و فرانسه بر علیه مواضعی در خاک این کشور دست کم سه غیرنظامی زخمی شدند.

ارتش سوریه با انتشار خبرنامه ای که از تلویزیون دولتی سوریه منتشر گردید گفته که سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه بیش از یک صد راکت هوا به زمین بر مواضعی در دمشق و اطراف آن پرتاب کردند که در نتیجه سه غیرنظامی زخمی شدند.

جنرال «علی محیوب» از ارتش سوریه گفته است که سه کشور ۱۱۰ راکت هوا به زمین بر مواضعی در دمشق و اطراف آن پرتاب کردند که اما بیشتر این راکت ها به صورت موفقیت آمیزی خنثی و سرنگون شدند.

وی در این خبرنامه افزوده که یک راکت به یک مرکز تحقیقات علمی در نزدیکی دمشق برخورد کرد که یک ساختمان را نیز تقریبا تخریب کرده است.

به گفته ی وی، یک راکت دیگر به سوی «حمص» پرتاب شد و سه غیرنظامی را زخمی کرد.

جنرال علی محیوب علاوه کرده که «توان دفاعی ما بیشتر این راکت ها را سرنگون کرد.»

او افزوده که این گونه حملات مانع تلاش های دولت سوریه برای از بین بردن ریشه های تروریسم از خاک این کشور نخواهد شد.

در همین حال، وزارت خارجه سوریه نیز گفته که این حملات در واقع تلاشی برای مانع شدن کار هیات حقیقت یاب از سازمان دیده بان بین المللی منع سلاح های کیمیایی برای تحقیق در خصوص حمله کیمیایی احتمالی ارتش سوریه در «دوما» در روز شنبه بوده است.

سازمان دیده بان بین المللی منع سلاح های کیمیایی اعلام کرده بود که روز شنبه هیاتی از این سازمان برای تحقیق در خصوص گزارش های موجود مبنی بر استفاده احتمالی ارتش سوریه از سلاح های کیمیایی در شهر دوما اعزام می گردد.

«سازمان دیده بان حقوق بشر روسیه» روز دوشنبه هفته گذشته گفته بود که در پی حمله کیمیایی روز شنبه هفته گذشته ارتش سوریه در شهر دوما که تحت کنترل مخالفات دولت اسد می باشد، دست کم ۴۲ تن کشته شدند.

براساس گزارش این سازمان، ۷۰ غیرنظامی نیز بر اثر این حملات به مشکلات تنفسی دچار شدند که ۱۱ نفر به شمول ۴ کودک جان خود را از دست دادند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *