• انتشار: 21 سپتامبر 2015
  • ساعت: 13:12
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 2813
پرینت
سرتاج عزیز:

بزودی اسنادی در خصوص حمله پایگاه نیروی هوایی پشاور به کابل داده می شود

مقامات پاکستانی امروز می گویند به زودی اسنادی را در خصوص حمله به پایگاه نیروی هوایی این کشور در پشاور در اختیار دولت افغانستان قرار می دهند که نشان می دهد طرح حمله به این پایگاه در افغانستان چیده شده است.

سرتاج عزیز مشاور امنیت ملی نخست وزیر پاکستان می گوید که تحقیقات اولیه نشان می دهد که پیش از شروع شدن حمله به این پایگاه نیروی هوایی، مهاجمان تماس های تلفنی متعددی با شورشیانی مستقر در افغانستان داشتند.

وی گفت “شواهدی وجود دارد که نشان می دهد تروریستان تماس های تلفنی با افغانستان داشته اند، و از آنجایی که هئیت رهبری تحریک طالبانی پاکستان در افغانستان حضور دارد، احتمال چیده شدن طرح حمله به این پایگاه نیروی هوایی در افغانستان را نمی توان رد کرد.”

گفتنی است که مقامات پاکستانی پیش تر نیز بلافاصله پس از وقوع این حادثه، طی یک نشست خبری مدعی شدند که طرح این حمله در افغانستان چیده شده بود.

لازم به ذکر است که جمعه صبح مهاجمان مسلح وارد یک پایگاه نیروی هوایی در شهر پشاور شدند و ۲۹ نفر از جمله کارکنان این پایگاه نیروی هوایی را کشتند.

سرتاج عزیز در گفتگو با یکی از تلویزیون های محلی پاکستان گفت “این بار اولی نیست که طرح حمله تروریستی به پاکستان در افغانستان چیده می شود. سال گذشته نیز یک مکتب نظامی در شهر پشاور مورد حمله تروریستان قرار گرفت که بیش از ۱۵۰ دانش آموز در آن کشته شدند. پس از حادثه مشخص شد که طرح حمله در افغانستان چیده شده بود. ما اسناد لازم را در اختیار دولت افغانستان قرار دادیم و با پاسخ مثبت دولت افغانستان توانستیم بسیاری از شورشیان را بازداشت کنیم.”

وی گفت “این بار نیز شواهدی وجود دارد که طرح این حمله در افغانستان چیده شده است. از دولت افغانستان می خواهیم تا مانند گذشته با ما همکار باشند.”

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *