• انتشار: 31 جولای 2017
  • ساعت: 08:41
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 23014
پرینت

بزرگترین پروژه آبرسانی برای شهریان کابل افتتاح شد

پروژه آبرسانی برای باشندگان شهر کابل، در سه فاز تقسیم شده است که قرارداد کار نخستین فاز آن میان ریاست عمومی آبرسانی افغانستان وشرکت تطبیق کننده آن امضاء شد.

حمیدالله یلانی، رییس عمومی آبرسانی افغانستان روز یکشنبه در یک نشست خبری در کابل گفت:”هزینه مجموعی سه فاز پروژه آبرسانی شهر کابل۱۰۰ میلیون دالر امریکایی است که از کمک های بلا عوض آلمان، اداره انکشافی ایالات متحده امریکا و بانک انکشاف فرانسه تمویل می گردد.”

به گفته یلانی، ارزش مجموعی فاز اول پروژه آبرسانی شهر کابل، بیش از ۱۱ میلیون دالر امریکایی است و ده هزار خانواده را تحت پوشش قرار خواهد داد.

او افزود قرار است کار فاز اول پروژه آبرسانی شهر کابل که نواحی چهارم و پنجم شهر کابل را در بر می گیرد، در جریان ۱۰۸۰ روز کاری تکمیل وبه بهره برداری برسد.

رییس عمومی آبرسانی افغانستان گفت: آبی که در پروژه فاز اول آبرسانی شهر کابل در نظر گرفته شده است از مناطق لوگر و از بخش های بگرامی به ذخیره گاه عمومی آن که در تپه وزیر محمد اکبرخان ساخته خواهد شد، انتقال می یابد واز آنجا به مشترکین آب توزیع خواهد شد.

آقای یلانی تأکید کرد که کار فاز دوم و سوم پروژه آبرسانی شهر کابل وابسته به یکدیگر اند.

او گفت: “فاز دوم پروژه آبرسانی عنقریب آغاز خواهد شد وپروژه فاز سوم نیز در حال تدارکات است.”

رییس عمومی آبرسانی افغانستان هدف راه اندازی پروژه های آبرسانی در شهر کابل را جلوگیری از ملوث شدن آب های زیر زمینی و توزیع آب از یک منبع به مشترکین آن عنوان کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *