• انتشار: ۱۹ ثور ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۴:۲۶
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 20718
پرینت

بر اساس حکم عفو رئیس جمهوری، ۸ قاچاقبر زن آزاد شدند

مرکزعدلی و قضائی مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر اعلام کرده است که بر اساس حکم رئیس جمهوری به مناسبت هشت مارچ، ۸ قاچاقبر زن عفو و آزاد شدند.

این مرکز خبرنامه ای را به خبرگزاری رها فرستاده و گفته است که این خانم ها از جانب محاکم ثلاثه کشور به جرم قاچاق موادمخدر از شش الی ده سال حبس تنفیذی محکوم به مجازات شده بودند.

ریاست عمومی دادستانی اختصاصی مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر خانم های رها شده را امروز سه شنبه به اعضای خانواده‌اشان تسلیم کرد.

پولیس این هشت خانم را در قضایای جداگانه قاچاق مواد مخدر در جریان سال های ۱۳۹۲ الی ۱۳۹۴ از ولایات مختلف کشور بازداشت و جهت تعقیب عدلی وقضایی به مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر فرستاده بود.

این درحالیست که در جریان سال ۱۳۹۵در ارتباط به قاچاق مواد مخدر ۲۸ تن خانم بازداشت و غرض تعقیب عدلی و قضائی به مرکز عدلی و قضائی مبارزه علیه جرایم مسکرات ومواد مخدر فرستاده شده است.

در همین حال طی فرامین جداگانه ریاست جمهوری ۷ تن از زندانیان مرد که توسط محاکم ثلاثه کشور به جرم قاچاق مواد مخدر محکوم به مجازات شد بودند در حبس شان تخفیف آمده و از زندان رها شده اند.

قابل تذکراست که مرکزعدلی و قضائی مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر در سال ۱۳۸۴ خورشیدی تاسیس و به اساس ماده های ۱۷ و ۱۸ قانون مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدر صلاحیت رسیدگی عدلی وقضائی قضایای که مقدار آن حد اقل ۲ کیلوگرام هیروئین، ۱۰ کیلوگرام تریاک،۵۰ کیلوگرام چرس،۵۰ کیلوگرام مواد کیمیاوی و۵۰ لیتر مشروبات الکولی یا مسکرات باشند از سراسر کشور دارا است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *