• انتشار: 11 مارس 2018
  • ساعت: 20:08
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 26945
پرینت

برگزاری انتخابات پارلمانی بار دیگر به تعویق افتاد

با وجود کشمکش های بسیار که در موضوع برگزاری انتخابات وجود دارد، کمیسیون مستقل انتخاباتی به تازگی اعلام کرده که انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی ها احتمالا با تاخیر برگزار می گردد.

مقامات در کمیسیون مستقل انتخاباتی امروز (یکشنبه) گفته اند که تاریخ برگزاری انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی ها که پیش تر در اواسط سرطان سال ۱۳۹۷ عنوان شده بود، احتمالا با تاخیری سه ماهه برگزار می گردد.

این گفته ها در حالی از سوی مقامات کمیسیون مستقل انتخاباتی مطرح می گردد، که همواره کشمکش های بسیاری در خصوص برگزاری انتخابات شفاف و طبق زمانبندی آن وجود داشته است.

بسیاری از چهره های سیاسی و مطرح کشور از ترکیب اعضای کمیسیون مستقل انتخاباتی انتقاد کرده بودند و آن را با کنایه کمیسیون انتصابات عنوان کرده بودند.

در همین حال، چندی پیش شماری از احزاب و جریان های سیاسی سرشناس کشور اعلام کرده بودند که خواهان برگزاری انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی ها به صورت شفاف و در زمان اعلام شده آن می باشند.

پس از آن، کمیسیون مستقل انتخابات در واکنش به این خواسته آنان اعلام کرد که اگر بودجه لازم و امنیت برگزاری انتخابات تامین گردد، انتخابات در موعد مقرر آن برگزار می شود.

این کمیسیون اما امروز اعلام کرده که احتمالا انتخابات با تاخیری سه ماهه برگزار می گردد و تاریخ دقیق آن در اوایل سال جدید خورشیدی اعلام می گردد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *